بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون از لوئیس ال هی

بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون از لوئیس ال هی را یاد بگیرید، نگرش خود را مثبت و نیرومند کنید و به بهبود زندگی خود ایمان بیاورید.

به برداشتن قدم اول هرچند کوچک باشد، ایمان بیاورید. افکار خود را روی این حقیقت که قصد دارید موضوع تازه ای را بیاموزید، متمرکز کنید، یقیناً معجره روی خواهد داد. لوئیس ال هی

کلمات قدرت دارند و سازنده تجربه های زندگی ما هستند. اگر بتوانیم گفتگوی درونی خود را کنترل و اصلاح نمائیم، با استفاده از قدرت درون کلمات خواهیم توانست زندگی و امور خود را بهبود ببخشیم. برای اصلاح گفتگوی درونی بهتر است که به سخنان خود دقت کنیم و الگوی صحبت و طرز فکر خود را پیدا کنیم. برای این کار گفتگوی تلفنی و یا سخنان یک روز خود را به دقت یاداشت کنیم، اصلاح هایی که بیشتر در گفتگوی خود تکرار کرده ایم، الگوی فکری ما را نشان می دهد. چنان چه کلمه های تکراری ما مثبت و خوش بینانه باشد، آدمی با نگرش مثبت هستیم. اگر اصلاح های تکراری ما منفی بود و در رابطه با شکست، سرخوردکی و ناکامی بود، آدمی با نگرش منفی هستیم و نیاز به اصلاح گفتگوی خود داریم. تصدیق خود بهترین راه برای اصلاح الگوی درونی و بازنگری مجدد افکار می باشد.

اصلاح گفتگوی درونی و بازنگری مجدد افکار

می توانیم برای اصلاح گفتگوی درونی خود فرهنگ لغت ذهن خود را تغییر دهیم. برای نمونه می توانیم به جای استفاده از اصلاح «باید» از عبارت «بهتر است» استفاده کنیم. در گفتن کلمه «ولی» دقت کنیم. این کلمه بار منفی دارد و در جمله ما تضاد و ناهماهنگی ایجاد می کند. به جای این که بگوئیم که « مجبورم » بگوئیم « من ترجیح می دهم» و به جای عبارت «یادت نره» بگوئیم «لطفاً یادت باشه». عبارت های زیادی در فرهنگ لغت هر یک از ما وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد. آن ها را بیابیم و به شیوه مناسب در کفتگوهای روزمره و همچنین گفتگوهای درونی خوداصلاح کنیم.

بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

قدرت کلمات و اصلاح گفتگوی درونی در متن قبلی تشریح شد. در این متن به چگونگی بازنگری مجدد افکار می پردازیم.

بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

برای بازنگری مجدد افکار می توانیم، شروع به تایید خود کنیم. خود را آن گونه که هستیم چه ایده آل و چه نامطلوب بپذیریم. خود را با تمام ویژگی های مثبت و منفی خود قبول داشته باشیم. قبول کنیم که در مواردی ایده آل نیستیم و دارای تقص و ضعف هستیم. قبول کنیم که همه چیز را نمی دانیم و موارد زیادی وجود دارد که باید یاد بگیریم تا زندگی خود را بهبود ببخشیم. تصدیق خود اولین گام برای بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون می باشد.

تصدیق خود اولین گام بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

زمانی که خود را تصدیق می کنیم به ناخودآگاه خود فرمان می دهیم که « من در حال به عهده گرفتن مسئولیت زندگی خویش هستم. می دانم که می توان کاری برای ایجاد تغییر انجام دهم». تصدیق خود به این معنی است که من آگاهانه کلمه و عبارت هایی را انتخاب می کنم که موجب حذف برخی گفته های زائد من می شود. دقت کنیم که همیشه جمله های خود را به صورت مثبت بیان کنیم. ناخودآگاه ما نمی خواهم و دوست ندارم را درک نمی کند و آن را به صورت می خواهم و دوست دارم تعبیر می کند. مواظب باشیم که از شکل مثبت عبارت ها برای تصدیق خود استفاده کنیم.

کتاب صوتی پیشنهادی؛ افسانه خودباوری ، آلبرت آلیس

بخشیدن و رها کردن بخش هایی از زندگی که دوستش نداریم

بخش هایی از زندگی خود را که دوست نداریم، انتخاب کنیم، با شادی از آمدنش به زندگی خود تقدیر و تشکر کنیم و سپس با خیالی آسوده رهایش کنیم و به او بگوئیم که دیگر در زندگی ما جایی ندارند. برای رهایی از عادت های منفی نیز می توانیم به این گونه عمل کنیم. می توانیم بگوئیم « من تو را با عشق و علاقه می بخشم و رهایت می کنم».

به خود باور داشته باشید و خود را تصدیق نمائیم

در درون شخصیت و رفتار خود متمرکز شویم،  موارد خوبی که در خود می یابیم را روی کاغذ یاداشت نمائیم. به توانمدی های خود باور داشته باشیم و خود را به خاطر چنین توانایی هایی تقدیر کنیم. به این شیوه با افکار مغشوش و زیان بار مبارزه کرده و به خود و توانایی های خود ایمان می آوریم. این چنین ما قدرت می گیریم و درک خواهیم کرد که می توانیم متحول شویم. برای نمونه برای باور به خود می توانیم بگوئیم؛

 • من به درد بخور و ارزشمند هستم.
 • من با لیاقت و شایسته ام.
 • من اشرف مخلوقات و شاه کار خالق هستم.
 • من جانشین خدا در زمین و خلیفه خداوند هستم.
 • روح من خدایی است و از جهان برتر به این سرا آمده است.
 • من توانمند و قوی هستم.
 • من در درون خود دریایی از انرژی و قدرت را به صورت نهفته دارم. با به کارگیری قدرت درونم زندگیم زیر و رو می شود.
 • من خود را دوست دارم و به توانمدی های خود ارزش می گذارم.
  بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

  بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون

کپی برداری از سیستم جهانی

همان طور که یک درخت از دانه ای کوچک ایجاد می شود و به مرور زمان با پرورش و تربیت درخت در طول زمان طی چند سال به درختی تنومند و محکم تبدیل می شود. پیشرفت ما نیز در اصلاح نگرش و بازنگری مجدد افکار بدین گونه است. چندین سال تلاش مداوم و مستمر نیاز است تا بتوانیم افکار خود را اصلاح نمائیم و نگرشی متبث پیدا کنیم.

با مثبت اندیشی نمی توانیم کسی را به سمت خود بکشانیم و او را از آن خود کنیم. چنین تلاشی نتیجه عکس می دهد و آن کس را از ما دور خواهد کرد. ما از وضعیت درونی دیگران بی خبریم و حق نداریم در رابطه با وضعیت آن ها داوری و قضاوت کنیم. زمانی که فردی بیمار را ملاقات می کنیم، می توانیم آرزوی بهبودی برای او کنیم. تصور این که او برای بهتر شدن به چنین طرز فکر ما نیاز دارد، تصوری اشتباه است.

از این صفحه نیز دیدن نمائید، بیوگرافی ماریا خرسند

درون و ناخودآگاه ما آشپزخانه کیهانی

می توانیم درون خود را به آشپزخانه کیهانی تشبیه کنیم. ما می توانیم سفارش های (خواسته های، اهداف، امید و آرزوهای) خود را به صورت عبارت های مثبت به آشپزخانه  (ناخوداگاه خود) سفارش دهیم. همان طور که خود شخصاً به آشپزخانه برای سفارش غذا نمی رویم و این کار را به خدمت کار می سپاریم و خود روی صندلی می نشینیم و منتظر سفارش خود می مانیم، دقیقاً در روش تایید و تصدیق خود ما این گونه عمل می کنیم.

ما سفارش های خود را ارسال می کنیم و منتظر دریافت آن در زندگی خود می مانیم. هر سفارشی بدهیم، عین آن را در زندگی خود تجربه می کنیم. پس چه نیکو و شایسته است که سفارش های ما در جهت بهبود زندگیمان باشد.

در رابطه با بازنگری مجدد افکار و استفاده از قدرت درون هر گونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و یا تجربه ای دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع؛ قدرت در درون ماست لوئیس ال هی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *