کتاب ملت عشق

معرفی کتاب ملت عشق ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک

معرفی کتاب ملت عشق ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک را در این متن ببینید. با این کتاب آموزنده آشنا شوید و عشق حقیق و معرفت الهی را در وجود خود جستجو کنید.

کتاب ملت عشق کتابی است که ویژگی های داشتن عشق پایدار را بیان می کند. این کتاب جذاب نوشته الیف شافاک می باشد که به دو زبان انگلیسی و ترکی به رشته تحریر درآمده است. این کتاب بیش از ۵۰۰ بار در ترکیه چاپ شده و خولندگان خود را به شدت تحت تاثیر قرار داداه است. در ایران این کتاب به فارسی ترجمه شده و بارها چاپ مجدد داشته است. معرفی کتاب ملت عشق را نا آخر دنبال کنید.. در این سایت ۴۰ قانون عشق در پنج مطلب (۱۰ قانون اول، ده قانون دوم، ده قانون سوم و ده قانون چهارمو همچنین هفت پله عشق)  آمده است. اگر ره رو راه معرفت هستید، با دل و جان آن ها را مطالعه نمائید.

معرفی کتاب ملت عشق ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک

ملت عشق داستان احوالات و ارتباط عشق مولانا و شمس را بازگو می کند. با وجود این کمترین بخش کتاب از زبان این دو شخصیت برجسته می باشد. در این کتاب احوالات عشق مولانا و شمش از دیدگاه شخصیت های دیگر داستان بازگو شده است. دو دوره زمانی عصر مولانا (۶۳۹-۶۴۵) هجری قمری  و عصر امروز به موازات هم در کتاب گنجانده شده است. شخصیت های داستان در دو دوره مختلف همزمان و همزاد با هم نقش آفرینی می کنند.  

از ویژگی های برجسته کتاب وجود بیست راوی داستان است. ویژگی های بارز عشق از زبان راوی های مختلف که در ابتدای هر فصل یکی از آن ها نقش پردازی می کند، روایت شده است.

عشق کوچک و عشق بزرگ

اگر سنگی را در دست بگیرید و آن را به درون رودخانه ای کوچک، جویباری نازک بیاندازید، صدای تالاپ اندکی می دهد و سنک با کمترین تاثیر در بستر رودخانه ساکن و خاموش می شود. اما اگر همان سنگ را به درون برکه راکد آب بیاندازید، صدای تلاپ بلندی از آن به گوش می رسد. سنگ امواجی پی در پی در درون آب ایجاد می کند، موج پخش می شود و تمام آب برکه راکد را به تکاپو وامی دارد.

رودخانه به جنب و جوش و هیاهو عادت دارد. سنگ را به درون خود می کشاند، آن را از آن خود می کند. هضمش می کند و کمی بعد آن را فراموش می کند. فراموشی در ذات رودخانه نهفته است. رودخانه فراموش کار است. هر چیزی را زود می پذیرد و زود به دست فراموشی می سپارد.سنکی کمتر یا بیشتر در او تفوت چندانی ایجاد می کند.

کتاب صوتی پیشنهادی ما؛ عشق را بجویید تا بیابید اثر بار بارا دی انجلیس

اما برکه خاموش به سکوت عادت کرده است. سنگی کوچک آرامشش را به هم می ریزد. سنگی کوچک درونش را زیر و رو می کند. برکه بعد از برخورد سنگ دیگر برکه سابق نیست. هیاهو و جنب و جوش درونش را فرا می گیرد.

 کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق

در این کتاب آمده است که عشق به تنهایی دریایی است و به مکمل و متمم نیاز ندارد. یا درست در وسطش قرار می گیرید یا در بیرون در حسرتش به سر می برید.

داستان زندگی اِللا در کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق داستان زندگی و عشق  اِللا روبینشتان را بازگو می کند. عشق چون سنگی به برکه راکد زندگی اِلا وارد می شود و زندگیش را متحول می کند. زندگی اِللا روبینشتان نقش اول داستان ملت عشق تا چهل سالگی همچون برکه راکد و آرام خاموش و سرد بود. عادت، نیاز و خواسته های تکراری و یکنواخت در زندگی اِللا  به صورت عادت درآمده بود. هر روز کارهای تکراری و روز بعد تکرار همان کارها زندگی اِللا را تشکیل می داد.

زندگی اِللا و همسرش دیوید از نظر مالی در وضعیت عالی قرار داشت. اما رابطه زن و شوهر چندان محکم نبود. اِللا برای زندگی خود اولویت های دیگری داشت. تفاهم، احترام، پایداری خانواده و بودن در کنار فرزندان، مدارا و مهربانی در صدر اولویت های زندگی او قرار گرفته بود. عشق و علاقه زندگی مشترک در اولویت بعدی قرار داشت.

در فهرصت اولویت ها فرزندان در بالا قرار داشتند. آن ها سه فرزند(دو دختر و یک پسر) داشتند. اِللا جزو  گروهی از آدم ها بود که به از دست دادن عادت نداشت. دوست نداشت هیچ چیز حتی فرسوده و از کار افتاده را از دست بدهد. عادت داشت داشته هایش را حفظ کند. ان ها در خانه سگی ۱۲ ساله داشتند که اِلا در تصورش هم نمی توانست قبول کند که روزی سگ پیرشان می میرد.

یک دوره از زندگی، عادتی قدیمی و یا یک رابطه ای که خیلی وقت پیش تمام شده بود، اِللا عادت نداشت که از دادنش را باور کند. او پایان حیات رابطه تمام شده خود و شوهرش را می دید. اما تمام شدن ان را نمی پذیرفت.

 کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق

زندگی لوکس و مرفه اِللا

خانواده اِللا چندین نوع بیمه (عمر، اتومبیل، سرقت و دزدی، آتش سوزی و بیمه درمانی) داشتند. حساب بازنشستگی و اندوخته ای در بانک برای تحصیل بچه ها و علاوه بر خانه بزرگشان دو آپارتمان شیک ویلایی داشتند. داشتند. به طور کای از نظر مالی زندگی مرفه و لوکس داشتند.

اما اِللا در نظر خودش آدمی بود که برای همسر و فرزندانش زندگی کرده بود نه برای خودش. او برای بهتر شدن وضعیت خودش کاری نکرده بود و از این بابت ناراحت بود. او به خطر کردن عادت نداشت و همیشه جانب احتاط را رعایت می کرد. بلاخره پس از بیست سال زندگی مشترک روزی الا از دادگاه درخواست طلاق می گیرد و به زندگی خاموش خود پایان می دهد.

از این صفحه دیدن نمائید، بیوگرافی جک ما، موسس شرکت علی بابا

عاشق شدن اِللا و متحول شدن زندگی او

اِللا عاشق می شود. عشق به او جرات رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری می دهد. عشق به یک باره از هزاران کیلومتر دورتر از زندگی اِللا به سرغش می آید. یکبارگی و یهویی بودن عشق به اِللا فرصت دفاع از خود و زندگیش را نمی دهد.

خاصیت عشق چنین است، در هر چیزی وارد شود، ان را زیرو رو می کند. عشق چون سنگی وارد برکه خاموش زندگی اِللا می شود. جنب و جوش، هیاهو، هیچان و تکاپو زندگی او را در بر می گیرد. معرفی کتاب ملت عشق خاصیت ویژه عشق را بیان می کند.

در کتاب ملت عشق ضمن تعریف فرایند عاشق شدن اِللا ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک از زبان شمس تبریزی بیان شده است. هر کسی که عاشق می شود این ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک را باید طی کند. خواننده  کتاب ملت عشق ضمن آشنایی با داستان زندگی اِللا روبنشتاین با ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک آشنا می شود.

۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک

برای آشنایی با۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک کتاب ملت عشق را مطالعه کنید. ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک را به صورت فشرده در مطالب بعدی در همین سایت برایتان قرار می دهم. با مراجعه به آن می توانید از ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاکآگاهی یابید. معرفی کتاب ملت عشق در این جا به پایان رسید.

در رابطه با معرفی کتاب ملت عشق ۴۰ قانون عشق اثر الیف شافاک هر گونه تجربه شخصی، نظر، پیشنهاد  و انتقاد سازنده خود را با ما از طریق همین صفحه به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *