بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون از لوئیس ال هی

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون را از لوئیس ال هی بیاموزیم. قدرت درون را به خدمت بگیریم و دگرگونی را در خود احساس کنیم.

تنها زمانی که از درون خالی باشیم و احساس های تلنبار شده، گرد گرفته و سرکوب شده را به گونه ای مناسب بیرون ریخته باشیم و جا را برای احساس های سازنده و مفید باز کرده باشیم، خواهیم توانست، قدرت نامحدود درونی خویش را به خدمت بگیریم و به خواسته ها و هدف های ناب خود در زندگی برسیم. احساس های سرکوب شده درون خود را چگونه بیرون بریزیم؟ برای پاسخ به این پرسش این متن را دنبال کنیم.

تمام انتقادها را متوقف کنیم

چه کسی انسانی کامل است؟ آیا تا به حال انسانی کامل و بی عیب دیده اید؟ من تا کنون چنین کسی را نیافته ام. همه به گونه ای عیب و ایراد دارند. یکی قدری بیشتر و دیگری کمتر عیب و نقص دارد. اما هیچ کس کامل نیست. برای رسیدن به کمال ، خویشتن شناشی و خودکاوی و معرفت نفس لازم است. در مسیر خویش کاوی انتقاد از خود و دیگران را متوقف کنیم.

در روانشناسی عقیده بر این است که عیب جویی و انتقاد از دیگران، نتیجه عدم شناخت از خود است. چرا که انسان انتقادی از نوع منفی، به گونه ای به فرافکنی احساس های درونی و ناخوداگاه سرکوب شده خویش که نسبت به آن هیچ آگاهی ندارد، می پردازد. سپس دیگران را به اشتباهات خود محکوم می کند. در واقع آن اتهامات معاصی است که خودش مرتکب شده و به اشتباه به دیگران نسبت می دهد. در این جا خویش کاوی و شناخت از خویشتن به یاری انسان می آید و زمینه دست یابی به روابطی بهتر و پرهیز از کدورت و تیرگی با دیگران را موجب می شود.

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

 چنان چه تا کنون فردی عیب جو و انتقادی و منفی گو بوده باشیم، مدت زمانی طول خواهد کشید، تا روحیه ای با نگرش مثبت پیدا کنیم. عشق به خود و تلاش برای اصلاح رفتارهای مخرب درونی راه کاری مسالمت آمیز برای پیوند با خود واقعی مان می باشد.با استفاده از روش تصدیق خود و ساختن تصویری ایده آل و واضح از خود خواهیم توانست، با درون خود آشتی کنیم و زندگی توام با آرامش و صلح و صفا را تجربه کنیم.

بروز احساس های درونی برای به خدمت گرفتن قدرت درون راهی برای رسیدن به آرامش را پیش رویمان باز می کند. آن گاه که با خود در صلح هستیم، از انتقاد کردن از دیگران دست برمی داریم. زمانی که خود را دوست داشته باشیم و به زندگی بهتر و با آرامش تر امیدوار باشیم، با انگیزه بیشتر برای بهبود زندگی خود اقدام خواهیم کرد.

احساس گناه را از خود دور کنیم

اگر بیشتر اوقات در حال معذرت خواهی از دیگران باشیم، این رفتار ما نشان دهنده این است که ما در درون خود احساس گناه می کنم. احساس می کنیم، گناهی نابخشودنی مرتکب شده ایم و خود را خطاکار می دانیم. خود و دیگران را خطاکار دانستن، برای پرورش روح و روان تاثیر معکوس دارد. بروز احساس های درونی را با رفع احساس گناه در خود تقویت کنیم.

بهتر است در مسیر خویش کاوی، دست از خطاکار بودن برداریم. در صورتی که قبلاً تصمیمی گرفته ایم و اکنون آن تصمیم را درست نمی پنداریم، خود را به خاطر تصمیم اشتباه سرزنش نکنیم. بهتر است به خود بگوئیم که «در آن شرایطی بحرانی، تصمیمی که من گرفته ام با توجه به شرایط موجود، بهترین تصمیم ممکن بوده است که می توانستم اتخاذ کنم».

کتاب صوتی پیشنهادی؛ پیامبر و دیوانه جبران خلیل جبران

رهایی از احساس گناه برای به خدمت گرفتن قدرت درون

برای رهایی از احساس گناه و اشتباهات گذشته، بهتر است دیگر مثل آن روزها رفتار نکنیم و خود را برای تصمیم درست پرورش دهیم. احساس گناه کردن فقط وضع را بحرانی تر کرده و سودمند نیست. رفتارهایی که موجب تاسف ما می شود را ترک کنیم و به تکرار رفتارهای گذشته « نه» بگوئیم.

هر گاه افکاری توام با معذرت خواهی به ذهنمان نفوذ کرد، از خود بپرسیم، «واقعاً نظرم در رابطه با خودم چیست»؟ «من برای چه چیزی و از چه کسی و چرا معذرت می خواهم»؟ به خود احترام بگذاریم و خود را برای اشتباهای گذشته سرزنش نکنیم و احساس گناه نکنیم و به بهتر شدن اوضاع امیدوار باشیم. امیدواری تاثیر مثبت در روحیه ما خواهد گذاشت.

احساس گناه موجب می شود که تسلیم دیگران شویم و آزادی عمل خود را از دست بدهیم. دیگران شامل؛ شرایط، موقعیت، دین و مذهب و یا دیگران باشد.  در مذاهب برای پیشگیری از ارتکاب به جرایم ازتولید احساس گناه بهره می گیرند. درون ما کودکی نهفته است که با احساس گناه از انجام برخی کارها سر باز می زند. اما همزمان با آن فردی بزرگسال نیز در درون ما موجود است که عاقلانه تصمیم می گیرد. با استفاده از باورهای اساسی و یادگیری اصول صحیح زندگی به کمک عقل و احساس خود خواهیم توانست، زندگی توام با آرامش و آشتی با خود را تجربه کنیم. ترویج احساس گناه کمکی به بهبودی اوضاع نمی کند.

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

به خدمت گرفتن قدرت درون

به خود عشق بورزیم و احساس های واقعی را بروز دهیم. شاید چند روز پس از بروز احساس واقعی اوضاع مان وخیم باشد و ناراحت باشیم، اما پس از آن از دست احساس های سرکوب شده رها می شویم و آزادی را تجربه خواهیم کرد. خالی شدن از احساس های سرکوب شده فضا را برای اتفاق های خوش آیند در زندگی باز می کند.

توانمد شدن با بروز احساس های درونی

 بروز احساس های واقعی موجب می شود که عقاید غبار گرفته خود را گردگیری کنیم و در باورهای خود تجدید نظر نمائیم. شاید در این مسیر مجبور شویم برخی عقاید و باورهای خود را به کلی کنار نهیم و باورهای تازه را جایگزین آن ها کنیم. ممکن است برخی از باورها را فقط اصلاح نمائیم و نیاز به تعویض نباشد. اصل تلقین به خود برای اصلاح درون مناسب است. برای این کار می توانیم از جمله های زیر استفاده کنیم؛

  • اکنون خود را از دست افکار مخرب و گرد گرفته رها می کنم.
  • من گذشته و اتفاق های آن را پشت سرنهاده ام. گذشته هر چه که بوده است تمام شده و امروز من است که با اهمیت است.
  • همه چیز برای ایجاد تغییر افکارم مهیا است.
  • تحول برای من آسان است.

از این صفحه دیدن نمائید، ماریا خرسند، مدیر و مخترع پروژه بزرگ بلوتوث

راه کاری برای بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون

در رابطه با رفتارهای خود  و دیگران هیچ گاه پیش داوری نکنیم. احساسهای خود را چه مثبت و چه منفی بروز دهیم. اجازه ندهیم خشم و انزجار درون ما را چون موش بجود. احساس گناه را از خود دور کنیم. احساس تنفر را با عشق و دوست داشتن خود و دیگران جایگزین کنیم. خود را دوست بداریم و وجود خود را محترم و با ارزش شماریم. بروز احساس های درونی برای به خدمت گرفتن قدرت درون راهی برای رسیدن به سرمنزل مقصود بدانیم.

از هیچ چیز و هیچ کس نترسیم و مقتدر و توانمند در جهت اصلاح درون خود قدم برداریم. با بروز احساس های درونی خود با آثار مخرب آن به مبارزه برخیزیم. عشق به خود چون پلی نیرومند در مبارزه با احساس های سرکوب شده، ما را به سرمنزل مقصود رهنمود می کند. با بروز احساس های درونی و به خدمت گرفتن قدرت درون تحول را تجربه منیم.

در رابطه با بروز احساس های درونی برای به خدمت گرفتن قدرت درون هر گونه نظر و انتقادی دارید را با ما به اشتراک بگذارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *