مایکل دل

مایکل دل از موسسین و مدیرانی است که در کل جهان به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است. او شرکت دل را با تدبیری فوق العاده به اوج موفقیت و توانگری هول داده است.

وقتی صحبت از موفقیت و افراد موفق می شود ، نام مایکل دل در میان این افراد به خوبی می درخشد. چه خوب است که شما نیز با فعالیت های موثرانه ی او در شرکت معروف و محبوب دل آشنا شوید. کمپانی ها و شرکت های بزرگ همیشه با تدبیر افرادی همچون مایکل دل توانسته اند به شهرتی جهانی برسند و محصولاتشان همیشه رضایت مشتری را در پی داشته باشند. اگر شما هم میخواهید تلاش ها و اهدافتان منتهی به بهترین اتفاقات و نتایج مثمر ثمر در کل دنیا شود ، حتما سرگذشت افراد موفق را با دقت فراوان دنبال کنید. کاب صوتی این بار بیوگرافی مایکل دل را برایتان بازگو می کند. 

باارزش ترین کتاب صوتی در زمینه رشد ویژگی های فردی و روانشناسی : کتاب صوتی چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

زندگی نامه مایکل دل

مایکل ساول دل فرزند الکساندر دل در تاریخ ۲۳ فوریه سال ۱۹۶۵ در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد. پدر او دندانپزشک ارتودنسی و لورین شارلوت مادر مایکل از فعالان بازار سهام آمریکا بود. هراد هیوستون اولین مدرسه ای بود که مایکل دل تحصیلات ابتدایی اش را در آن جا شروع کرد. جالب است که بدانید خرید و فروش سهام از فعالیت هایی بود که مایکل در همان سنین کودکی به آن ها پرداخته بود. علاقه ی زیاد مایکل دل به دنیای کامپیوتر در سن هفت سالگی با خرید یک ماشین حساب نمایان شد. او با این کارش فناوری های دیجیتال را برای مسیر مشخص شده ی زندگی و آینده اش انتخاب کرد

موثرترین کتاب صوتی رایگان اما موثر اعتماد به نفس و خودباوری : کتاب صوتی افسانه خودباوری اثر آلبرت آلیس.

مایکل دل به طور جدی فعالیت هایش را در سن ۱۲ سالگی شروع کرد و با اولین پس اندازش توانست یک کامپیوتر اپل خریداری کند. او پس از این که کامپیوترش را خریداری کرد ، تمامی قطعات آن را از هم جدا کرد و به بررسی و مطالعه هر کدام از آن ها پرداخت.

ایده های موفقیت آمیز را از مطالعه : بیوگرافی ایندرا نویی رئیس هیئت مدیره هندی تبار شرکت معروف و آشنای پپسی  دریافت نمایید. 

دوره دبیرستان مایکل دل

وی در مدرسه ی مموریال هیوستون دوران دبیرستانش را گذراند. فروش حق اشتراک مجله هیوستون پست ، از فعالیت های او در این دوران بود که با کمک دوستانش درآمد خوبی برایش از این کار حاصل شد. ۱۸ هزار دلار درآمد مایکل در سال اول ، موفقیت او را در کسب و کارش نشان می داد. این مبلغ حداقل دو برابر درآمد معلمان مایکل در آن زمان بود.

 اما سرانجام در سال ۱۹۸۳ پس از پایان دوران دبیرستان ، او  دانشکده ی پزشکی را به اصرار خانواده اش برای شروع تحصیلاتش انتخاب و به آن ورود پیدا کرد. این موضوع هیچ وقت باعث نشد که ذره ای از علاقه ی مایکل به دنیای کامپیوتر کم شود و یا از آن فاصله بگیرد.

مایکل زمانی که در دانشکده تگزاس مشغول به تحصیل بود ، به صورت پاره وقت در زمینه ی کامپیوتر شروع به کار کرد. او با درآمدی ۱۸۰ دلاری در ماه اول فعالیت هایش که انجام تعمیرات قطعات کامپیوتری و ارتقای آن ها بود ، به اوج موفقیت در این دوره از زندگی اش رسید. 

فعالیت های کاری مایکل دل

در دوران تحصیل مایکل در تگزاس ، خرده فروشی و مونتاژ کامپیوتر های شخصی درآمدی کمتر از فروش مستقیم قطعات کامپیوتری در بازار داشت. زمانی که مایکل متوجه این موضوع شد ، با درآمدی که از پیش داشت برای  تمرکز بر روی خرید و فروش قطعات کامپیوتری از دانشگاه انصراف داد. وی پس از انصراف ، در سال ۱۹۹۹ برای گرفتن عکس یادگاری به تگزاس برگشت و این آخرین باری بود که مایکل آن هم به اصرار و دعوت دانشگاه از او برای شرکت در مراسمی به این دانشگاه می رفت.

مایکل دل موسس شرکت دل

micheal dell

ثبت شرکت تجاری PC Limited

این بار درآمدی ۶ میلیون دلاری ، رشد و پیشرفت مایکل دل را در ثبت شرکتش در سال ۱۹۸۴ نشان می داد. PC Limited شرکت مایکل دل ، در شروع کار ، درآمدی این چنینی داشت. در سال های بعدی پیشرفت های چشمگیری نصیب این شرکت شد. دل ۳ سال متوالی فعالیت های شرکتش را با همین نام پیش برد تا اینکه پس از ۳ سال با همان ماهیت به Dell Computer Crop تغییر نام پیدا کرد. در سال های ابتدایی هر کارمند در شرکت دل ، عهده دار چندین وظیفه بود ، چرا که شرکت دل ظرفیت پذیرش کارمندان بیشتری را نداشت.

وقتی از موفقیت های پیاپی شرکت بزرگی همچون شرکت دل صحبت می کنیم ، در کنارش بهتر است بدانید که این شرکت همانند دیگر شرکت های بزرگی هم اکنون قدرتمندانه به فعالیتشان ادامه داده اند ، با چالش هایی که برایش هزینه بردار نیز بوده ، روبرو شده است. اما با این حال شرکت بزرگ دل ، با ارائه خدمات و محصولات بی نظیرش مشتریانش را همچنان راضی نگه داشته است.

زندگی شخصی مایکل دل

 این مرد بسیار موفق خجالتی با سوزان لیبرمن در سال ۱۹۸۹ ازدواج کرد.حاصل این ازدواج ۴ فرزند می باشد. همسر دل اهل دالاس و یک طراح ماهر می باشد. دل در کنار میلیاردر و کارآفرین بودنش فردی بسیار خجالتی و حتی ول خرج می باشد. او به خانواده اش اهمیت بسیاری می دهد و سالانه حدود ۳ میلیارد دلار برای ایجاد امنیت برای آن ها هزینه می کند. اقدامات امنیتی مایکل هیچوقت به معنای حضور نداشتن فرزندانش در فضای مجازی نبوده است.

موسسه خیریه مایکل دل و همسرش

کودکان بسیاری تحت حمایت دل و همسرش ، زندگی شان به خوبی در جریان می باشد  و این اتفاقات از سال ۱۹۹۹ با راه اندازی یک موسسه خیریه امکان پذیر شد. این موسسه حامی کودکان بسیاری در دیگر نقاط جهان می باشد.

افتخارات مایکل دل

واضح است که مایکل دل به خاطر تمامی فعالیت های موثرانه اش عناوین و افتخارات بسیاری را کسب کرده است ، که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

  • وب سایت Inc  دل را به عنوان برترین کارآفرین سال معرفی کرده است.
  • از دیدگاه مجله Worth دل به عنوان برترین مدیر عامل آمریکایی معرفی شده است.
  • رسانه های مختلفی از او به عنوان مدیر عاملی برتر همیشه یاد کرده اند.
  • در بخش رهبری کسب و کار موسسه فرانکلین مایکل در سال ۲۰۱۳ موفق به کسب جایزه Bower شد.
  • کتاب Direct From Dell از برترین افتخارات وی می باشد که در سال ۱۹۹۹ انتشار پیدا کرد. در این کتاب مایکل به داستان زندگی خود و پیشرفتش در شرکت دل پرداخته است.
  • او با سرمایه گذاری های فراوانی از فعالیت های علمی به طور مداوم حمایت و پشتیبانی می کرد. این شد که در سال ۲۰۰۲ از دانشگاه لیمریک ایرلند موفق به دریافت دکترای افتخاری در رشته ی علوم اقتصادی شد.

پشتکار و برنامه ریزی موفق

مایکل دل توانست بر روی آرزوهای خود دقیق شود و برای تحقق آن ها برنامه ریزی درست و منظم انجام دهد. پشتکار و برنامه ریزی منظم همراه با شور و علاقه وافر چیزی بود که مایکل را به آرزوهایش وصل کرد. ما نیز می توانم او را سرمشق و الگو برای زندگی و برنامه های خود قرار دهیم و دنبال علاقه های شخصی و کشف استعدادهای درونی خویش باشیم. هر یک از ما فردی ویژه و منحصر به فرد با استعدادهای ذاتی بلقوهای است که فقط و فقط مخصوص خود اوست.

هر یک از ما اگر بتواند استعدادهای ذاتی خویش را بشناسد و به علایق خود بها دهد و در جهت تحقق آن گام بردارد ، دنیایی از افتخار و موفقیت نصیب همه خواهد شد. 

نظر ، پیشنهاد و انتقاد و یا تجارب شخصی خود را در زمینه موفقیت و الگوبرداری از افراد موفق  و مایکل دل با ما به اشتراک بگذارید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *