ماریا خرسند

ماریا خرسند مدیر و مخترع ایرانی، پروژه بزرگ بلوتوث

ماریا خرسند یکی دیگر از بانوان نام آور ایرانی است، که با مدیریت پروژه های عظیم توانسته است ثابت کند که یک زن هیچ مانعی برای انجام کارهای سخت و سنگین بر سر راهش ندارد.

نام ماریا خرسند در کنار نام دیگر هموطنان نام آوری که تا کنون از آن ها با افتخار نام برده ایم، قرار دارد. و این افتخار بزرگ نصیب ما ایرانیان شده است که در هرکجای دنیا، بهترین هایی که همیشه با کارها و فعالیت هایشان کولاک کرده اند، ایرانی باشند. و جالب تر اینکه درصد بیشتر آن ها را شیر زنان هموطنمان تشکیل داده اند.

با این اوضاع و اوصاف، حرفی از نشدن و نتوانستن نمی تواند در میان باشد، شکل و شمایل رسیدن به موفقیت براساس اهداف گوناگونی که هر انسانی براساس آمال ها و آرزو ها تعیین می کند، قطعاً با هم متفاوت است، اما نقطه مشترک بین همه ی راه ها و اهداف تا بدل شدن به موفقیت، چیزی جز تلاش مستمر نمی تواند باشد.

کتاب صوتی با افتخار به شرح بیوگرافی ماریا خرسند مدیر پروژه بزرگ، بلوتوث پرداخته است و از شما همراهان عزیز دعوت می کند، بیوگرافی این هموطن قابل تحسین و تمجید را با افتخار دنبال کنید.

ماریا خرسند

جالب است اگر بخوانید: بیوگرافی مژگان روستایی

بیوگرافی ماریا خرسند

ماریا خرسند مخترع بلوتوث، در سال ۱۳۳۶ در شهر ساری به دنیا آمد. او دوران کودکی اش را در ایران گذراند و در سن ۱۵ سالگی ایران را به مقصد لس آنجلس آمریکا ترک کرد.

ماریا خرسند دانشمند کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا، فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر خود را اخذ و پس از آشنایی با همسر سوئدی اش و ازدواج با او در سال ۱۹۸۷ سوئد را محل زندگی اش قرار داد.

شرکت سونی اریکسون، مدت زیادی افتخار همکاری با ماریا خرسند را داشت و نه تنها در سوئد بلکه در تمام دنیا، ایشان به عنوان یکی از مدیران صنعت IT، شناخته شده می باشد.

ایرانیان بیشماری در سال های اخیر، در صنعت IT، خوش درخشیده اند؛ که ماریا خرسند نیز با رزومه ی عالی که در سال های کاری اش برجای گذاشته، در کنار این عزیزان به عنوان یک مدیر لایق خوش می درخشد.

فعالیت های بی حد و اندازه ی ماریا خرسند از جمله مدیرعاملی شرکت SP، ریاست بازار های مالی کمپانی OMX، کار در شرکت سونی اریکسون ادامه پیدا کرد تا اینکه، مجموعه بزرگ Dell، او را به عنوان مدیر عامل شرکتش انتخاب کرد. او هم اکنون در سمت مدیر عاملی این شرکت، مشغول به کار و فعالیت می باشد.

کتاب صوتی به شما بهترین کتاب صوتی رایگان را پیشنهاد می کند: کتاب صوتی رایگان تمرین نیروی حال

فعالیت های ماریا خرسند

فناوری و تکنولوژی قدرتمند بلوتوث، محال ممکن است از زمان به وجود آمدنش تا کنون، نقش آن در رفع نیاز کاربران کم رنگ شده باشد یا اینکه تلفن همراهی را بدون این تکنولوژی دیده باشید؛ پس اهمیت این تکنولوژی نشان دهنده ی فکر و مدیریت فردی قدرتمند، در انجام و مدیریت این پروژه بزرگ، بوده است.

افتخار ثبت این اختراع بزرگ و تاریخی در صنعت کامپیوتر، توسط ماریا خرسند نصیب ایران و ایرانی شده است.

همان طور که از پیش گفتیم، ماریا خرسند از سال ۲۰۰۱، با فعالیت در شرکت سونی اریکسون و در پی آن ریاست کمپانی OMX و هم اکنون مدیرعاملی شرکت بزرگ Dell، توانسته است قدرتمندانه در صنعت IT ظاهر شود.

آنچه که باعث شد مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث به ماریا خرسند سپرده شود، جاه طلبی و بلند پروازی او بود. همکارانش  متوجه ویژگی های خاص و مختص او برای این کار شده بودند و جز او فرد شایسته ی دیگری را جهت اداره ی این پروژه مناسب نمی دیدند.

ماریا خرسند از آن دسته از افرادی است، که علاوه بر پشتکار و تلاش در انجام کار و فعالیت، به انجام پروژه های همراه با چالش جدید علاقه مند است.

رزومه ی کاری او در کالیفرنیا، همانند فعالیت در کمپانی نفتی یونیون، کمپانی رایانه یونی سیس و بسیاری دیگر از کمپانی های معروف کالیفرنیا، باعث شد تا او بلافاصله پس از ورود به سوئد، به استخدام شرکت سونی اریکسون در بیاید.

ماریا خرسند در تمام سال های زندگی اش در خارج از کشور، ماجراجویانه به دنبال کشف پیدا نشدنی ها بوده و همین موضوع باعث شد تا ماریا، نظر مادرش را در بازگشت فرزندانش به ایران، پس از تحصیل رد کند. و تصمیم بگیرد، همچنان ماجراجویانه، در خارج از کشور فعالیت کند.

همین موضوع باعث شد توسط او تحول جدیدی در صنعت IT، به وجود بیاید و نامش در صدر اخبار دنیا قرار بگیرد.

تاثیر گذارترین کتاب صوتی روانشناسی: چگونه از قدرت کلاممان به نفع خودمان استفاده کنیم؟

ماریا خرسند با سال ها دوری از خانواده و وطن، ایرانی بودن و اصالت خود را حفظ کرد؛ تا جایی که این موضوع، موقعیت های کاری خوبی که برای او پیش می آمد را به خطر می انداخت.

زمانی که او در کالیفرنیا، برای کار به یکی از شرکت های وابسته به وزارت دفاع رفته بود، پس از پی بردن به ایرانی بودنش از طریق فرم استخدامی، با وجود رزومه ی کاری بسیار عالی، او را از لیست استخدامی ها، بدون شک و تردید خارج کرده بودند.

برخلاف این جریانات، مدیر عامل شرکت های دیگر، همانند مدیر عامل شرکت بزرگ SP از همکاری با خانم خرسند، بسیار خوشحال بود و همچنان از او به عنوان یکی از بهترین کارکنان شرکت یاد می کند.

بیرگیتا بولین، مدیرعامل شرکت SP، ماریا خرسند را در پیشبرد اهداف شرکت، بسیار تاثیر گذار می داند و معتقد است، هدف گذاری قدرتمندانه خانم خرسند در هر زمینه ای بهترین نتیجه را حاصل می شود.

ماریا خرسند در کنار فعالیت در شرکت بزرگ Dell، عضو آکادمی علوم مهندسی سوئد نیز می باشد.

او معتقد است، کار و فعالیت در شرکت های نوپا و کمک به آن ها، رشد اقتصادی و پیشرفت علمی بیشتری را به همراه خواهد داشت، چرا که همین شرکت ها قلب خلاقیت و نوآوری می باشند. خانم خرسند به عنوان مخترع فناوری بلوتوث، تا کنون توانسته است، شرکت های بزرگی را با مدیریت و خلاقیت و پشتکار از انزوا و سقوط نجات و آن ها را در زمینه ی راهبرد های علمی توسعه دهد.

هر چه که تا کنون از ماریا خرسند، دانشمند کامپیوتر ایرانی گفته شد، قابل تحسین و تمجید می باشد. جز از یک روحیه فوق العاده و ماجراجویانه، این همه فعالیت موثر و افتخار آمیز از کسی بر نمی آید. ماریا خرسند با داشتن این همه قدرت و جایگاه خوب، به ایرانی بودن خود می بالد و همین موضوع چندین برابر، ایران و ایرانی را سربلند می کند.

اینکه یک زن بتواند، با قدرت خود آنقدر موثر واقع شود که تمام دنیا نام او را صدا کنند، چیز کمی نیست. و اینکه شما، از سرگذشت افراد موفق و راه و روش آن ها الهام بگیرید و در راه رسیدن به اهدافتان قدم بردارید، قطعا قدم بزرگی برای رسیدن به قله ی موفقیت و جهانی شدن شما نیز می باشد.

کم نیستند افراد موفقی که با سرگذشت های مختلف، آنچنان خود را به تمام دنیا نشان داده اند که تا نسل های بعد از خودشان نیز نامشان ماندگار باشد، خوب است که پس از گذر عمر کوتاه دنیا، نامی جاودانه، با خدمتی بزرگ و همیشگی بر جای بگذاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *