فرانک لوید رایت

در میان افراد موفق و نام آور در زمینه های مختلف ، نام فرانک لوید رایت همچون ستاره ای در دنیای معماری می درخشد. وی از مشهورترین معماران تاریخ جهان می باشد.

دنیای عجیب و غریب معماری با سازه های بی نظیری که از معماران نام آور برجای مانده است ، همگان را متحیر کرده است. این دنیای عجیب و غریب ، پیشرفت خود را مدیون افراد با تدبیر و خلاقی همچون فرانک لوید رایت می باشد. هر کسی با هر علاقه و استعدادی وارد دنیای درهم پیچیده و جذاب افراد موفق شود ، فردی را شبیه خود پیدا خواهد کرد که با همان استعداد و همان علاقه توانسته باشد ، تحولات بی نظیری در تمام دنیا ایجاد کند. از این رو کشف مسیر درست و رسیدن به موفقیت با الهام گرفتن از زندگی افراد موفق بی شک زندگی تان را دگرگون خواهد کرد.

بیوگرافی افراد موفق

شاید با خود فکر کنید، چنین اتفاقی چطور ممکن می شود؟ که باید بگویم ، ذهنیت شما تا پیش از دنبال کردن زندگی این افراد به سمت نشدن و نتوانستن در حرکت بوده است. اما به محض این که دنبال کننده چند نفر از افراد موفق باشید ، ذهنتان نیز پذیرای این خواهد بود که هیچ گونه موانعی بر سر راه شما قرار ندارد و آنچه که در حرکت و پیشرفت شما تاثیر دارد ، خواستن و در پی آن تلاش مستمر است. بیوگرافی فرانک لوید رایت معمار نوین آمریکایی ، بی شک  افکار شما را متحول خواهد ساخت. در ادامه کتاب صوتی را با بیوگرافی این بزرگ مرد تاریخ معماری جهان همراهی کنید.

اگر به دنبال راهی برای تقویت ویژگی های فردی هستید ، این کتاب صوتی در زمینه روانشناسی را بشنوید : کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خودمان استفاده کنیم؟ اثر ماندگار جول اوستین

از مشهورترین معماران تاریخ جهان

FrankLloydWright

بهترین و با ارزش ترین کتاب صوتی را رایگال دانلود کنید: کتاب صوتی تمرین نیروی حال اثر جاودان اکهارت توله

بیوگرافی فرانک لوید رایت

این معمار و نویسنده مشهور آمریکایی در ۸ ژوئن ۱۸۶۷ متولد شده است و پس از کامل کردن حدود پانصد ساختمان و طراحی بیش از هزار بنا در ۹ آوریل ۱۹۵۹ ، در سن ۹۱ سالگی این دنیا را ترک گفت.

پدر فرانک ، ویلیام رایت کشیش بود. او زمانی که فرانک ۱۸ سال سن داشت ، به خاطر یک اختلاف خانوادگی خانواده اش را رها کرد. طوری که برای همیشه هیچ کس خبری از او نداشت. از آن پس مادر فرانک ، به سختی زندگی شان را پیش برد و در نهایت توانست نقش بسزایی در رشد و پیشرفت پسرش ایفا کند.

برای کسب ایده های موفقیت آمیز و آشنایی با بانوان موفق ایرانی می توانید : بیوگرافی مژگان روستایی بانوی موفق و کارآفرین ایرانی در زمینه پرورش کوروکودیل را مطالعه نمایید.

تحصیلات و کار فرانک لوید رایت

این مرد بزرگ در دانشگاه Wisconsin در رشته مهندسی راه و ساختمان تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رساند. سپس ایلینوی شیکاگو را مقصد کاری خود قرار داد و به آنجا مهاجرت کرد. او در شیکاگو دفتر مشهور سولیوان و ادلر فرانک را به استخدام خود درآورد. او با مکتب های شیکاگو هیچ آشنایی نداشت. از این رو با یکی از اساتیدش در تماس بود و استادش ، فرانک را با این مکتب ها به خوبی آشنا کرد.

پس از مدتی فرانک لوید رایت طرح هایی را به صورت مخفیانه در سال ۱۸۹۱ به اجرا درآورد. دوسال بعد استادکار فرانک متوجه فعالیت های مخفیانه اش شد و موجب شد فرانک بلافاصله از کار اخراج شود. این اتفاقات فرانک را به سمت مستقل شدن سوق داد. هرچند که فرانک با روز های سختی مواجه شد. اما پس از مدتی برای ساخت خانه جدید برای خودش ، زمینی را در ویسکانسین خریداری کرد.

آغاز موفقیت شغلی فرانک لوید رایت

در همین حین ژاپنی ها ساخت یک هتل را در توکیو به او پیشنهاد داند و این دقیقا آغاز فعالیت های جدی و پررونق فرانک لوید رایت بود. از آن جا که ژاپن کشوری زلزله خیز است ، فرانک با به کار بردن ایده ای نو ، هتلی ساخت که هیچ زلزله ای موجب ویرانی آن نمی شد. خیلی ها منتظر بودند که با خراب شدن این هتل فرانک را کنار بزنند و مانع فعالیت ها و طراحی بی نظیر او شوند.

آمریکایی ها که با پیش بینی زلزله توکیو بیشتر از هرکسی منتظر بودند تا فرانک لوید رایت کنار برود. پس از وقوع زلزله با رسیدن تلگرافی به دست فرانک مبنی بر این که تنها ساختمانی که در زلزله آسیب ندیده است و مکانی امن برای زلزله زدگان شده است ، هتل ساخته شده توسط او می باشد. این امر موجب شد که دیگران از رقابت با فرانک کنار بروند. از آن زمان به بعد فعالیت های فرانک به طور جدی آغاز شد و امروزه از او به عنوان مشهور ترین معمار تاریخ آمریکا و جهان یاد می شود.

فرانک لوید رایت معمار نوین آمریکایی

Frank Lloyd Wright

آثار معماری فرانک لوید رایت

از مشهورترین آثار فرانک لوید رایت ، می توان به منزل روبی ، منزل فالینگ واتر ، خانه آبشار ، هتل امپریال ، تالیسین غربی ، خانه انیس ، کلیسای عید بشارت و… اشاره کرد.

در رابطه با فرانک لوید رایت نظر خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

2 پاسخ
  1. کیمیا
    کیمیا گفته:

    چقدر خوب تونسته بدون پدر موفق بشه وبه خودش تکیه واقعااا که حرف مولانا عالیه که میگه “هر چیز در جستن انی،انی”.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *