کریستین امان پور

کریستین امانپور نامدارترین خبرنگار ایرانی-انگلیسی جهان

کریستین امانپور خبرنگاری که دنیای خبرنگاری را تحولی اساسی بخشید. این بانوی ایرانی-انگلیسی به عنوان یک خبرنگار جنگی، با انجام مصاحبه های زیادی بالاترین دستمزد خبرنگاری دنیا را به خود اختصاص داده است.

شجاعت و جسارت بانوان ایرانی، همیشه در تمام دنیا زبانزد عام و خاص بوده است.  اینکه شما هم تصمیم بر ایجاد تغییر و تحول را داشته باشید، قدمی است برای جهانی شدن و ابدی شدن در دنیای افتخار آمیز ترین افراد موفق.

شجاعت، جسارت، صبر و تلاش، در راه رسیدن به اهدافتان شما را کمک خواهد کرد تا در نهایت به طرز عجیبی، به عنوان موفق ترین و تاثیر گذار ترین فرد در تمام دنیا، شناخته شوید.

از اینکه هر انسانی احساس مفید بودن را در درون خود داشته باشد، یعنی کل موفقیت را به دست آورده است.

کریستین امانپور این بانوی افتخار آمیز و موفق ایرانی، با سرگذشت کاری موفقی که داشته است، شما را به سمت تلاش در راه رسیدن به اهدافتان سوق می دهد. به طوری که شما هیچوقت احساس خستگی نمیکنید و دیگر در خود ضعفی و مانعی برای رسیدن به موفقیت تان نمی بینید.

اینبار کتاب صوتی شما را دعوت می کند، متفاوت تر از همیشه با بیوگرافی کریستین امانپور با او همراه باشید.

شما را به وجد خواهد آورد اگر که بخوانید: بیوگرافی مژگان روستایی

بیوگرافی کریستین امانپور

۱۲ ژانویه ۱۹۵۸ بود که کریستین امانپور، از نامدار ترین خبرنگاران جهان در لندن چشم به جهان گشود. پدر کریستین ایرانی و مادرش اهل انگلستان می باشد.

محمد امانپور پدر کریستین، پس از اینکه کریستین در لندن به دنیا آمد، به همراه خانواده اش به ایران و شهر تهران مهاجرت کرد. آن ها  با داشتن یک زندگی مرفه و عالی تصمیم گرفتند که کریستین ۱۱ ساله را برای تحصیل به انگلستان بفرستند، این چنین شد که کریستین در سن ۱۱ سالگی ایران را به مقصد انگلستان و مدرسه شبانه روزی صلیب مقدس ترک کرد.

نیوهال دومین مدرسه ای بود که کریستین پس از مهاجرت به انگلستان، در آن به تحصیلات خود ادامه داد. که در نیوهال دین مسیحیت، دینی بود که کریستین بر اساس آموزش های داده شده در این مدرسه و تاثیرات تربیتی از سوی مادرش، برای خود برگزید.

کریستین امانپور پس از به پایان رساندن تحصیلاتش در انگلستان، به ایران بازگشت.

او در ایران کنار پدر و مادرش زندگی می کرد؛ اما مدت زمان زیادی از بازگشت او به ایران نگذشته بود که پدرش طی صحبت هایی او را کاملاً غافلگیر کرد.

فرا رسیدن جنگ و دوران انقلاب بار دیگر خانواده ی امانپور را ناچار به مهاجرت کرد. اما این بار ایران را به مقصد آمریکا ترک کردند.

کریستین رشته روزنامه نگاری را به طور تصادفی برای ادامه تحصیل در دانشگاه رودآیلند انتخاب کرد. پس از فارغ التحصیلی شبکه Wjar کریستین را برای مدت کوتاهی به استخدام خود درآورد. البته کوتاه بودن زمان این فعالیت را خود کریستین مشخص کرد چرا که او پس از مدتی تصمیم گرفت، در یکی از معتبر ترین و بزرگترین شبکه های خبری آمریکا به فعالیت خود ادامه دهد.

اما برای این کار، هیچ پیشنهادی تا کنون به او داده نشده بود؛ از این رو خود او به شبکه های مختلف خبری درخواست استخدام را ارسال کرد. که هر کدام به دلایلی کریستین را در مصاحبات رد می کردند. حتی بعضی از شبکه های خبری نام غیرقابل تلفظ او را مشکلی بزرگ می دانستند.

هیچ کدام از این اتفاقات کریستین را برای تلاش و ادامه دادن مسیر ناامید نکرد؛ این شد که شبکه تازه تاسیس CNN در سرویس بین الملل به عنوان دستیار، او را به استخدام خود درآورد.

کریستین امانپور

آغاز دوران خبرنگاری 

استعداد و سخت کوشی کریستین امانپور خیلی زود تر از آنچه که فکرش را می کرد او را به مقصد نهایی رساند؛ او با اینکه با قهوه بردن برای دبیران خبر، کار خود را آغاز کرد، اما توانست خیلی زود به هر آن چیز که می خواهد دست پیدا کند. او حتی روز های تعطیل را نیز به کار و فعالیت می گذراند.

هدف کریستین امانپور تبدیل شدن به خبرنگاری بود که به هر کجای جهان با روبرو شدن با خطرات بسیار و به دست آوردن شور و هیجانی بسیار با استفاده از پول دیگران، سرک می کشد.

تا اینکه پس از متحمل شدن سختی های بیشمار و تلاش های شبانه روزی، در سال ۱۹۸۶ به شرق اروپا ، برای پوشش دهی سقوط کمونیسم و تحولات آخرین سال های جنگ سرد، به عنوان خبرنگار سی ان ان فرستاده شد.

و این شد که ماندگار شدن امانپور در سی ان ان با گزارش های او از شرق اروپا، قطعی شد و شک روسای سی ان ان نسبت به توانایی های او کاملاً برطرف شد.

کریستین امانپور

تاثیر گذارترین کتاب روانشناسی پیشنهادی: چگونه از قدرت کلام مان به نفع خودمان استفاده کنیم؟

شهرت کریستین امانپور

شهرت واقعی که کریستین امانپور توانست به آن دست پیدا کند؛ پس از یک گردش کامل به کل جهان؛ با بازگشت مجدد به خاورمیانه و منطقه خلیج فارس، به دست آمد. این فرصت در سال  ۱۹۹۰ در اختیار امانپور قرار گرفت.

 در آن زمان با تهاجم آمریکا به عراق و تجاوز عراق به کویت، کریستین امانپور توانست جنگ خلیج فارس را در کنار دیگر همکارانش به خوبی پوشش دهد.

که شبکه سی ان ان در این اتفاق به عنوان یک شبکه خبری صاحب نفوذ و معتبر، مورد مقیاس جهانی قرار گرفت.

مخاطبین همیشه کریستین امانپور را با ظاهری ساده، لباس های تکراری و صورتی بدون آرایش می دیدند؛ او در عین حال همیشه فجایع انسانی را در قالب گزارش هایی دقیق و تاثیر گذار پوشش می داد. از این رو در سراسر جهان مخاطبان بسیاری مجذوب گزارش های تهیه شده توسط او شده اند.

کریستین امان پور به همراه همکارانش در یکی از گزارش های بی نظیرشان مانع نسل کشی مسلمانان در جنگ بوسنی شدند. در پی این گزارش ها،  قدرت جهانی و سازمان بین المللی در این جنگ داخلی  ورود پیدا کردند و از ادامه پیدا کردن آن جلوگیری کردند.

امانپور همیشه بر نوعی از گزارش ها تاکید داشته است که تک تک مخاطبان را درگیر خود کنند تا از این طریق هر کدام از مخاطبان بتوانند به عمق فاجعه پی ببرند.

این بانوی ایرانی-انگلیسی با تهیه گزارش های بیشمار و تاثیر گذار، توانسته است اکنون به شهرتی جهانی برسد.

به گونه ای که در دنیای خبرنگاری، محال ممکن است نام او و فعالیت های بی نظیر او به فراموشی سپرده شود.

کریستین امانپور

زندگی شخصی

کریستین امانپور با سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، جیمز روبین در سال ۱۹۹۸ ازدواج کرد. داریوش ۱۹ ساله اکنون حاصل ازدواج کریستین با جیمز روبین می باشد. جیمز پس از مدتی همانند همسرش وارد فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای شد.

کریستین امانپور

با ارزش ترین کتاب صوتی رایگان پیشنهاد شده: تمرین نیروی حال

1 پاسخ
  1. سارا
    سارا گفته:

    ممنون از نوشته پربار و لذت بخشتون. عااالی بود و کلی از خوندن این مطلب لذت بردم.
    امیدوارم همین روند ادامه داشته باشه و به کارتون ادامه بدین.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *