بیوگرافی مژگان روستایی

بیوگرافی مژگان روستایی بانویی که متفاوت تر از هرکسی کارآفرینی می کند. برای کسانی که به دنبال متفاوت ترین ها هستید ، جذاب ، قابل توجه و ستودنی خواهد بود.

این که بخواهید همان کاری را انجام دهید که دیگران خیلی وقت پیش آن را انجام داده اند و یا مسیری را طی کنید که دیگران پیش تر از آن، طی کرده اند ، چندان کار شاخی نمی کنید. اگر شما زمانی توانستید خلق کننده و شروع کننده کاری یا چیزی باشید که تا کنون کسی انجام نداده است ، آنوقت می توان گفت که قله ی موفقیت را فتح کرده اید. نه اینکه موفق بودن در مسیرهایی که دیگران رفته اند کم ارزش باشد. از اینکه شما متفاوت تر از هرکسی ظاهر شوید و تا حد زیادی شرایط را تغییر دهید ، بی نظیر و فوق العاده است.

 در زمانی که کشورمان زیر بار فشار تحریم ها قرار گرفته است ، بانویی با تدبیر به فکر پرورش کروکدیل افتاد تا با صادر کردن آن ها به کشورهای مختلف درصدی از اوضاع آشفته ی سرزمینمان را سامان بخشد. وقتی به سراغ خواندن بیوگرافی مژگان روستایی بیایید ، قطعا با خودتان خواهید گفت با وجود چنین آدم هایی که هیچ چیز را مانع پیشرفتشان نمی دانند غیر ممکنی دیگر وجود ندارد. علاوه بر این ها، اینکه یک زن بتواند چنین در جامعه ظاهر شود و اسم و رسمی در کل جهان داشته باشد بسیار جالب است و چنین شجاعتی بسیار قابل تحسین می باشد. کتاب صوتی مشتاقانه شما را به خواندن بیوگرافی مژگان روستایی بانوی موفق کارآفرین در حوزه پرورش کروکدیل دعوت می کند.

اگر به گوش فرا دادن به ماجراهای روحی روانی علاقه مندید ، بشنوید ؛ کتاب صوتی پیامبر و دیوانه اثر ماندگار جبران خلیل جبران

بیوگرافی مژگان روستایی

بیوگرافی مژگان روستایی

بیوگرافی انگیزشی افراد موفق، پیشنهاد کتاب صوتی به شما عزیزان: بیوگرافی زهره صداقت کار آفرین برتر ایرانی 

مژگان روستایی بانوی شجاع کارآفرین در حوزه پر خطر پرورش کروکدیل ، زاده ی خطه ی جنوب کشورمان ، استان هرمزگان می باشد. آنچه که باعث شده ما به شرح بیوگرافی مژگان روستایی بپردازیم نترس بودن و اراده ی او در انجام کار پر خطر پرورش کروکدیل بوده است.

مژگان روستایی تا قبل از شروع این کار در استان هرمزگان یک کارمند ساده بود که به یکباره تصمیم می گیرد کاری را انجام دهد که حتی حرف آن در نظر دیگران چیزی جز یک شوخی و مسخره به حساب نمی آمده است. در بیوگرافی مژگان روستایی با چگونگی طراحی پروژه پرورش کروکودیل آشنا شوید. 

با ارزش ترین کتاب صوتی رایگان پیشنهاد شده : کتاب صوتی تمرین نیروی حال اثر جاودان اکهارت توله

طرح پرورش کروکدیل

اما او در نهایت به همراه همسرش تصمیم می گیرد تا یک مزرعه پرورش کروکدیل به راه بیندازد. تا نتیجه ی آن امروز ، از او یک بانوی کارآفرین جهانی بسازد. بانویی که در رسانه های تصویری و مکتوب آوازه اش شنیده می شود.

طرح پرورش کروکدیل از سال ۱۳۸۵ در سر مژگان روستایی افتاد و در این دهه هیچ رویه خاصی برای پرورش آن در کشور وجود نداشت و همین موانع بسیاری را بر سر راه او قرار داده بود.

آن زمان فقط می توانستیم شاهد مستندهایی از این دست در تلوزیون باشیم. آن هم نه پرورش کروکدیل. بلکه مستندهایی با ژانر ترس و شکار که فقط مردان در آن با شجاعت به این حیوانات نزدیک می شدند.

اما ما اکنون شاهد پرورش این حیوانات ، توسط بانویی نترس با پشتکار عالی هستیم که برای بار اول توانسته است با غلبه بر مشکلات و پشت سر گذاشتن موانع ، اولین مجوز پرورش کروکدیل را به نام خود دریافت کند.

مژگان روستایی با سی و اندی سال سن و داشتن دختری چهار ساله به کمک همسرش ۱۵۰ سر کروکدیل را در مزرعه و پارک کروکدیل ، با داشتن بیست کارگر در مزرعه نگهداری می کنند.

مزرعه و پارک کروکدیل واقع در جزیره هنگام استان هرمزگان

این مزرعه و پارک کروکدیل واقع در جزیره هنگام استان هرمزگان می باشد. با رفتن به استان هرمزگان به دلیل شناخته شدن آن ، در زمان کمی آن را پیدا خواهید کرد. این مزرعه در سال ، علاوه بر پرورش کروکدیل و صادرات آن ، پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی از کشورهای مختلف جهان می باشد.

مژگان روستایی به همراه همسرش خدمات آموزشی و مشاوره را نیز در این مزرعه و پارک پرورش کروکدیل ارائه می دهند. در راستای ساخت همین مزرعه در سال ۱۳۸۶ ، مژگان روستایی جهت مدیریت فعالیت هایشان شرکتی به نام نوآوران پویا تاسیس کرد. مدیر عاملی این شرکت به عهده ی خود او می باشد. چرا که مژگان روستایی دوره ی صلاحیت حرفه ای پرورش کروکدیل و کارشناسی جانور شناسی را در خارج از کشور گذرانده است.

بیوگرافی مژگان روستایی

همسر او مهندس بهروز سالاروند به عنوان طراح و ناظر بر احداث و مدیریت مزرعه در مجموعه مشغول به کار می باشد.

کروکدیل های این مزرعه در سه بخش به فروش می رسند:

  1. بخش کاربرد پزشکی خون کروکدیل
  2. گوشت کروکدیل
  3. پوست کروکدیل

که هر کدام از این ها به خریداران خود بر اساس نیازشان فروخته می شود.

شروع به کار مزرعه کروکودیل در ایران

پس از گذراندن مراحل مختلف کاری و دیدن آموزش پرورش کروکدیل و رد کردن موانع ، سرانجام اولین مزرعه پرورش کروکدیل داخل کشور ، در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ رسماً شروع به کار کرد. در کنار این مزرعه ، پارک نوپک به عنوان اولین پارک کروکدیل خاورمیانه شروع به کار کرده است. فعالیت های مستمر این مزرعه و نتیجه های موفقیت آمیز آن در سال ۱۳۹۲ پس از تلاش بسیار ، بازتاب رسانه ای گسترده ای داشت.

افتخار افرینی مژگان روستایی

در پی همه ی این ها ، به خانم روستایی و همسرش عنوان کارآفرین برتر کشور و کارآفرین برتر استان هرمزگان در سال ۱۳۹۳ اعطا گردید. این افتخار بزرگ ، با طرح یک ایده و در پی آن تلاش مضاعف برای خانم روستایی به دست آمد. شیرینی این موفقیت ، سختی ها را برای او و خانواده اش ناچیز به حساب می آورد.

شروع کار مژگان روستایی

در بیوگرافی مژگان روستایی شروع کار او  به گفته خود ایشان چنین آمده است :

“مزرعه پرورش کروکدیل از سال ۱۳۸۶ فعالیت های خود را به صورت جزئی شروع کرد.  با این حال تا گرفتن مجوز نهایی مدت زمان زیادی طول کشید. این شد که در سال ۱۳۸۹ مجوز نهایی برای این مزرعه صادر شد”.

در طول همین مدت تا مجوز نهایی صادر شد ، مژگان روستایی به همراه همسرش به ساخت مزرعه پرداخت و اولین محموله کروکدیل آن ها در دی ماه سال ۱۳۸۹ بعد از صدور مجوز با موفقیت وارد ایران شد.

ساخت چرم کروکدیل برای بار اول در ایران توسط مژگان روستایی

یک برنامه ی ۱۰ ساله برای برنامه ریزی کاری مزرعه توسط مژگان روستایی در نظر گرفته شده است.به گفته ی خود ایشان ، تا کنون کار را آن طور که پیش بینی کرده بودند پیش رفته است و برنامه ی آن ها پس از تخم ریزی و تکثیر پوست کندن کروکدیل ها می باشد.  از پوست کروکدیل ها می خواهند به تولید انبوه چرم کروکدیل بپردازند.

او می گوید تولید چرم کروکدیل در خارج از کشور با وجود امکانات بیشتر ، پروسه های سخت و سنگینی دارد و مطمئناً  نظارت کار از عهده ی ما خارج می شود. از این رو مژگان روستایی به همراه همسرش توانستند با تلاش بسیار ، برای اولین بار در ایران و شهر ورامین پوست کروکدیل را به چرم تبدیل کنند.

درباره پارک کروکدیل

پارک نوپک کروکدیل ، پارکیدر کنار مزرعه پرورش کروکدیل است. این امکان را برای دوستداران این حیوانات فراهم آورده است تا لحظاتی دلپذیر و دور از خطر را در پشت حصار ها به تماشای کروکدیل ها بنشینند.

مژگان روستایی با فراهم آوردن این امکانات ، سالانه گردشگران بسیاری را جذب پارک نوپک کرده که می توانند با حضورشان در این پارک به تماشای کروکدیل ها بنشینند. تماشا گرانی که به بازدید پارک کروکدیل می آیند ، توسط راهنماها در مسیر به طور کامل با نحوه ی زیست کروکدیل ها آشنا می شوند.

این پارک در صفحه ی اینستا گرام علاقه مندان زیادی را جذب خود کرده است و حتی سوژه های فوق العاده ای برای تماشاچیان برای قرار دادن تصاویرشان در اینستاگرام فراهم می آورد.

بیوگرافی مژگان روستایی

این پارک با داشتن ۱۵۰ سر کروکدیل با سایز های ۵۰ سانتیمتر تا ۴ متر، قصد دارد ، تعداد آن ها را به ۶۰۰ سر کروکدیل برساند.

برای رفتن به این پارک باید به جزیره ی زیبای قشم سفر کنید تا شما هم از لذت تماشای کروکدیل ها بهره مند شوید.

بیایید خود را باور کنیم

پرورش حیوانی زشت و وحشتناک چون کروکودیل از نظر اقتصادی بی نهایت سود آور و مفید برای ما انسان ها است. در طبیعت هیچ مخلوقی بی هدف آفریده نشده است. برای خلقت هر موجودی  دستی توانگر و هدفی عالی در کار بوده است. زشت بودن دلیل بر غیر مفید بودن نیست. زشت کاربردی دارد و زیبا کاربردی دیگر. زشت و زیبا با هم و در کنار هم هستند که معنی و ارزش می یابند.

در درون هر یک از ما نیز خصلت های زشت و زیبا وجود دارد. چه نیک است همان طور که به زیبایی ها و نقات قوت خود افتخار می کنیم ، زشتی ها و نواقص خویش را بشناسیم و وجود آنها را در درون خود بپذیریم. انسان کامل نمی شود مگر با پذیرش نواقص و زشتی هایش و تلاش برای رفع آن. ما نیز می توانیم چون مژگان روستایی و همسرش و هزاران فرد موفق دیگر استعدادها و امکانات خویش را بشناسیم و راه موفقیت را در پیش بگیریم.

در رابطه با بیوگرافی مژگان روستایی و طرح و برنامه او نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید. داستان موفقیت افراد نزدیک خود را نیز به کتاب صوتی ارسال نمایید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *