نیل دونالد والش

نیل دونالد والش از گفتگو با خدا می گوید. بیوگرافی نیل دونالد والش شما را به تفکر و شگفتی و وحی خداگونه آشنا می کند و شما را ابه گونه ای تازه با الهام الهی آشنا می کند.   

نیل دونالد والش نویسنده مشهور آمریکایی است که کتاب‌های معروفی از جمله « گفت‌وگو با خدا (۱-۳)» ، « دوستی با خدا» ، « مکاشفه با خداوند» ، « مکاشفه‌‌های جدید» را به رشته تحریر در آورده است. نیل در این کتاب‌ها مفهوم خدا را دوباره تعریف کرده و پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داده است. او در دوران کودکی بیشتر پیرامون‌ مسائل معنوی و مذهبی می‌پرداخت و همیشه در پی شناخت کنجکاوی‌های خود بود. در نتیجه هیچ‌کسی نمی‌توانست او را تحمل کند. او در یک مقاله برای خدایان نامه‌ای با عنوان « چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکش باشم؟» نوشت.

او می‌گوید این سؤال او را به سفری معنوی پر رمز و رازی برده است . خداوند با صدای نرم و مهربانی به سؤالات او پاسخ داده است. سؤالاتی که بحران وجودی یک انسان مدرن را نشان می‌دهد. این گفت‌وگو که برای هفته‌ها انجام می‌شد در کتاب « گفتگو با خدا» به چاپ رسید. نیل در مجموع  ۲۸ اثر دارد که به  ۳۷ زبان دنیا ترجمه شده است. او برای پاسخ سؤالات عظیمی که از او شد به همراه همسر خود یک مرکز آموزشی غیر انتفاعی به نام “بنیاد گفتگو با خدا” را تأسیس کردند که بیشتر برای رهایی افراد از نیروهای منفی و حرکت به سمت نیروهای مثبت در زندگی ایجاد شده است.

برای موفقیت بیشتر در کسب و کار گوش بسپارید به : کتاب صوتی قدرت برنامه ریزی طرح پرواز اثر برایان ترسی

بیوگرافی نیل دونالد والش

نیل دونالد والش در ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳ در میلواکی ، ویسکانسین ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او در یک خانواده کاتولیک رومی رشد کرد و در دوران کودکی خود بسیار در مورد مسائل مذهبی و روحانی کنجکاو بود. به دلیل توجه به مسائل مذهبی در زندگی والدین او نیل را در یک مدرسه‌ی ابتدایی کاتولیک ثبت نام کردند. کشیش کلیسا به خانواده‌ی والش اطمینان داد که کنجکاوی مذهبی نیلکه بیش از حد در عصر طلایی بود ، به خدمت گرفته می‌شود.

مطالعه  بیوگرافی افراد موفق جهان یکی از تاثیر گذارترین روش های انگیزشی برای توانگری است. کتاب صوتی شما را به مطالعه بیوگرافی برجسته ترین افراد جهان دعوت می کند

بنابراین یک بار در هفته با نیل ملاقات و او را تشویق می‌کرد تا با اطمینان زیاد سؤالات خود را مطرح کند. در ۱۵ سالگی والش در روند کسب دانش نسبت به ادیان مختلف و متون معنوی غوطه‌ور شد و شروع به مطالعه‌ی کتاب‌های مقدس، Rig Veda، Upanishads و غیره کرد. نیل دونالد والش در سن ۱۹ سالگی برای تحصیلات عالی در دانشگاه ویسکانسین ثبت نام کرد اما از آنجا که به تحصیلات دانشگاهی علاقه‌ای نداشت آن را رها کرد و وارد صنعت رادیو پخش شد.

مطالعه این مطلب هم برای شما جذاب خواهد بود: زندگینامه ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید

زندگی و حرفه نیل دونالد والش 

نیل به‌ عنوان یک کارآفرین کارهای مختلفی را انجام داده است از جمله ؛ کارگردان برنامه رادیو ، خبرنگار روزنامه ، مدیر عامل ، افسر اطلاعات عمومی سیستم مدارس محلی و در نهایت شرکت روابط عمومی و بازاریابی خود را تأسیس کرد. او فقط از این شغل به آن شغل نمی‌پرید بلکه این رفتار وارد زندگی شخصی او نیز شد و چندین بار ازدواج کرد که هر کدام از این روابط باعث عذاب دیدن او از عشق بود.

نیل در سال ۱۹۹۰ به ایالت اورگان در شمال باختری ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد. هر چند که او از بیماری روحی رنج می‌برد متاسفانه دچار یک سانحه‌ی تصادف شد و منجر به شکستن یکی از مهره‌های گردن او شد و از این درد نیز بسیار رنج می‌برد. نیل از کار اخراج شد و مجبور بود که مخارج زندگی خود را از راهی تأمین کند و زندگی خود را از نو بسازد. او قوطی‌ها و بطری‌های آلومنیومی را برای فروش مواد غذایی خریداری کرد.

اوج فلاکت و بدبختی نیل

او در سال ۱۹۹۲ در حالی که در اوج ناامیدی به سر می‌برد نیمه‌های شب از خواب بیدار شد و با عصبانیت نامه‌ای به خدا نوشت و از او پرسید” چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکشی باشم؟”.او جوابی برای سؤالش از خدا دریافت کرد. به گفته‌ی خود والش جوابی بسیار صریح و روشن بود. که بعدها این نجوا در سر او قرار گرفت و پاسخ تک تک سؤالات خود را بر روی کاغذ نوشت. این گفتگو هفته‌ها انجام می‌شد و نیل هیشه نصف شب بیدار می‌شد تا سؤالات خود را مطرح کند و پاسخ‌ها را پر کند. این دستنویس‌ها بعداً به بهترین کتاب او “کتاب گفتگو با خدا” تبدیل شد.

نوشتن کتاب گفتگو با خدا

در سال ۱۹۹۵ اولین کتاب والش با عنوان “گفتگو با خدا” منتشر شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی تبدیل شد. در این کتاب مجدداً به تعریف خدا پرداخته بود و تمام پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داد. این کتاب ۱۳۵ هفته جز پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. شش کتاب دیگر نیز از او در طی سال‌های اخیر به چاب رسید که باز هم جز کتاب هاب پر فروش نیویورک تایمز قرار گرفته بودند. نیل دونالد والش در مجموع ۲۸ اثر را تألیف کرده است که به ۳۷ زبان دنیا تا به امروز ترجمه شده است. والش در سال ۱۹۹۵ یک سازمان غیر انتفاعی را تأسیس کرد تا به پاسخ سؤالات مردم جهان در رابطه با کتاب گفتگو با خدا بپردازد.

کارهای خیرخواهانه نیل دونالد والش

نیل دونالد در سال ۲۰۰۳ “تیم انسانیت” را تأسیس کرد. تا با جمع‌آوری و اهدای لباس ، غذا ، پوشاک ، مبلمان ، لوازم کوچک و کمک به کودکان مبالا به ناتوانی در سراسر جهان (استرالیا ، چین ، آفریقای جنوبی ، رومانی و …) همکاری کند. او در سال ۲۰۰۳ همچنین با جیمز تویمن (James Twyman) فیلمنامه‌ی یک فیلم به نام “Indigo” را نوشت که در مورد رستگاری یک پدر بزرگ در مورد نوه‌اش می‌باشد که در خود فیلم نیز کار کرد.

زندگی شخصی نیل دونالد والش

والش چهار بار ازدواج کرده است و در حال حاضر با همسر چهارم خود ام کلر نویسنده و شاعردر جنوب اوروگان زندگی می‌کنند. نیل دونالد نه فرزند از ازدواج‌های مختلف دارد.

لیست کتاب‌های نیل دونالد والش

معروف ترین کتاب نیل دونالد والش در ایران کتاب گفتگو با خدا جلد اول بوده است اما اثرهای دیگری از این نویسنده هم منتشر شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. گفتگو با خدا جلد ۱-۳
 2. لحظات لطف
 3. وصل با خدا
 4. جای پای خداوند در هر معجزه
 5. گام‌های آگاهی
 6. وقتی همه‌چیز تغییر می‌کند ، همه چیز را تغییر دهید
 7. دوستی با خدا
 8. آورندگان نور

جملات ناب نیل دونالد والش

 • مهم این نیست که در زندگی به جایی برسی ، مهم این است که به خدا برسی و وقتی که به او رسیدی به آنچه دلت خواست خواهی رسید.
 • هنگامی که تو سوگند به بالاترین عشق را می‌خوری ، در واقع به بالاترین ترس خود سلام گفته‌ای.
 • ما به این دنیا آمده‌ایم تا آن‌که را هستیم مجدداً بیافرینم.
 • تو جانشین خداوند هستی ، این پیمان ، پیمانی ابدی است.
 • خوب و بسیار دقیق به آن‌چه که می‌خواهی باشی فکر کن. آنقدر فکر کن که برایت روشن و آشکار شود بعد وقتی برایت کاملاً روشن شد که چه می‌خواهی به هیچ چیز دیگری فکر نکن.
 • ورودی‌های ذهنت را کنترل کن و افکارت را کنترل 

ظرب المثلی هست که می گوید ؛ کنج ها همیشه از دل خرابه ها بیرون می آیند. نیل دونالد نیز در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط زندگیش به خواوند نامه می نویسد و جواب نامه را با نجوایی آرام دریافت می کند. با جستجوی بیشتر نجواهای دریافتیش ادامه پیدا می کند و به رابطه ای عمیق با خداوند دست پیدا می کند. این تغییرات زندگیش را متحول می کند و به توانگری و ثروت می رسد و می تواند خود و هزاران انسان بحران زده امروزی را به سر منزل مقصود و آرامش درونی رهنمود شود. 

اگر کتااب گفتگو با خدا نیل دونالد والش را مطالعه کرده اید ، نظر خود را در مورد این کتاب در بخش نظرات این صفحه با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

11 پاسخ
 1. ماریا
  ماریا گفته:

  برای من جالبه این کتاب یه جورایی تموم ادیانو ب چالش میکشه و تقریبا خط بطلان به خیلی از اعتقادات میکشه ولی چاپش منع نشده و از انتشارش جلوگیری نشده

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز کتاب گفتگو با خدا خیلی از اصولی که ادیان به معرفی اون پرداختند رو بطور موشکفانه تری تایید کردند. در واقع کتابی هست که دیدگاه بسیار آرامش بخشی نسبت به جهان، قوانین اش، خدا و زندگی ارائه می ده. همین مساله باعث شده تا این حد محبوب باشه. جلد اول کتاب گفتگو با خدا یکی از بهترین کتاب هایی است که در این زمینه نوشته شده.

   پاسخ
 2. Romania
  Romania گفته:

  سلام با ارض احترام و ادب
  بنده هم این کتاب رو مطالعه کردم .
  اما آیا میتونم اعتقاداتمو بر محور این کتاب بچینم
  این کتاب بیشتر به یک رمان احساسی شبیه هست تا یک کتاب اعتقادی که با عقل بحث کنه
  این کتاب روی زندگی خود نویسنده هم اونقدر که ما انتظار داریم روی زندگیمون تأثیر بزاره نزاشته .

  پاسخ
  • سودابه
   سودابه گفته:

   سلام رومانیا عزیز من هم مثل شما این کتاب رو خوندم. مثل همه آگاهی هایی که به ما انسان ها یادآوری میشه، این کتاب هم فقط روی زندگی افرادی تاثیر میذاره که باورش می کنند. من شما رو نمی دونم ولی اولین بار که کتاب گفتگو با خدا رو خوندم تازه معنی قوانین جهان رو، سازو کارش رو و وجود خودم رو درک کردم. نمی دونم نیل دونالد والش چقدر بعد این کتاب زندگی اش تغییر کرده اما می دونم که این کتاب فقط برای نویسنده اش نوشته نشده بلکه برای همه ما آدم هاست. خیلی از ما به مرور زمان خودمونو گم می کنیم شاید نیل هم گم شده باشه البته شک دارم که آدمی برای همیشه گم بمونه. خدا حتما راه رو به کسایی که میخوان نشون میده.
   ادمین عزیز از مطلب خوبتون ممنونم . این کتاب واقعا عالیه من از ته دل عاشقشم

   پاسخ
 3. ماندانا
  ماندانا گفته:

  سلام من در حال خوندن کتاب هستم واقعا فوق العادس و من خوندن این کتاب را هدیه ای بسیار با ارزش از طرف خدا به خودم می دونم

  پاسخ
 4. مهسا
  مهسا گفته:

  بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز من هم اين کتابو خوندم و واقعا احساس کردم بعضي از حقايقي که همه ما به دنبال پاسخش بوديم در مورد زندگي و مرگ پاسخ داده شده در اين کتاب و اين واقعا خوشحال کنندست..و اميدوارم همه ما آدما باخوندن اين کتاب راه واقعيمونو در زندگي پيدا کنيم. .ياعلي

  پاسخ
 5. مهسا
  مهسا گفته:

  بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز اين کتاب واقعا فوق العادست.. و اميدوارم همه ما انسانها روزي به ياد بياريم که از کجا اومديم و روحمون متعلق به کجاست به اميد اون روز…

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام مهسا بزرگوار. ممنو از اینکه مطالب کتاب صوتی رو اینقدر با علاقه دنبال می کنید. کتاب گفتگو با خدا واقعا تو زندگی همه تاثیر گذار بوده. میشه از تجربه خودتون بعد از خوندن این کتاب با ما بگین؟ مثلا حس و حالتون چطور بود؟ چه دیدگاه جدیدی در مورد زندگی، خدا، روح، معنویت و حتی اینکه همه ما روح خدا رو داریم، کسب کردین؟ تو کتاب صوتی قصد داریم، دیدگاههامون رو به اشتراک بذاریم تا بقیه هم بتونند استفاده کنند.

   پاسخ
 6. شیدا
  شیدا گفته:

  سلام این کتاب رو تازه تموم کردم واقعا کتاب عمیقی بود و احساس میکنم باید چند بار خونده بشه و تجزیه و تحلیل بشه تا تاثیر بیشتری بر خواننده داشته باشه و به دست فراموشی نره چون واقعا جواب سوالهای خودمون و حتی فراتر از اون رو میتونیم پیدا کنیم و به یه آگاهی متفاوت و بهتر بشه گفت جالبی دست پیدا میکنی که در مورد بنیادی ترین و عمیق ترین سوال های بشری پاسخ داده میشه .

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام خانم شیدا عزیز. بله کاملا حق با شماست. من زمانیکه این کتاب رو خوندم، قشنگ سه روز تو این عالم نبودم. یک عمر خودمون رو با جوابهایی که نمی دونیم از کجا اومدن، سرگرم کردیم. اما خدا تو این کتاب خیلی قشنگ همه ابهامات رو از ذهن نیل بر میداره. هیچوقت روزهای عالی که تازه این کتاب رو تموم کرده بودم، فراموش نمی کنم. تازه معنی الهام و صحبت کردن با خدا رو درک می کردم. خصوصا اون قسمتش که خدا به نیل میگه که : خدا صرفا از طریق تجربه به تو پاسخ میده و کلام آخرین روشیه که به وسیله اون میخاد باهات ارتباط برقرار کنه. خدا از طریق نشانه ها با انسان صحبت می کنه و این زیباترین بخش این کتاب بود برام. البته اون قسمت نور کوچولو هم هرگز فراموش نمی کنم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *