بیوگرافی پریسا تبریز

در این مقاله از مجموعه مقالات کتاب صوتی قصد داریم به شرح بیوگرافی پریسا تبریز که نمونه ی بارز یک زن موفق و کاردان در حوزه علم و فناوری و امنیت می باشد بپردازیم.

پریسا تبریز می تواند امید بخش تمام زنانی باشد که ذهنشان پر از دغدغه های بزرگ و دلشان پر از امید و آرزوست اما بنابر ذهنیتی که دارند این را غیر ممکن میدانند، که در جامعه ی امروزی یک زن بتواند جایگاه بزرگی را به دست آورد و آنگونه باشد که بتواند برای درصد زیادی از افراد جامعه مفید واقع شود. در بیوگرافی پریسا تبریز شاهزاده ی امنیت گوگل  هر آنچه را که نیاز است ، مسیر را برای زنان کشورمان هموار کند و امید بخش به آنها باشد تا بتوانند جایگاه والایی را در جامعه به دست آورند، قابل استناد و بررسی می باشد.

امید است با دنبال کردن بیوگرافی پریسا تبریز بانوی موفق ایرانی در زمینه هک و امنیت ذهنتان از تمام تردید ها و ناممکن ها خالی و دلتان پر از امید و شجاعتی وافر شود که بتوانیم در آینده ی نچندان دور شاهد موفقیت هر چه تمام تر زنان لایق سرزمینمان باشیم.

بیوگرافی پریسا تبریز

پریسا تبریز در سال ۱۹۸۳ (۱۳۶۱) در ایلینوی شیکاگو متولد شد. پدر خانم  تبریز یک پزشک ایرانی- تبریزی است و مادرش پرستاری اهل لهستان است. پریسا تبریز دو برادر کوچک تر از خود دارد که در حال حاضر اهل ایالات متحده می باشند. این بانوی موفق؛ متخصص و مهندس امنیت در شرکت گوگل می باشد که توسط این شرکت به او لقب شاهزاده ی امنیت داده شده است و همچنین به انتخاب پریسا تبریز بر روی کارت ویزیتش به جای کلمه مهندس، لقبش «شاهزاده امنیت» حک شده است.

خانم تبریز جوانی ۳۵ ساله می باشد؛ که از سال ۲۰۰۷ در شرکت گوگل مشغول به کار شده، که از همان ابتدا مدیریت بخش امنیت این شرکت به پریسا تبریز واگذار شد. متخصصین تیم امنیتی شرکت گوگل تا سال ۲۰۱۱ تحت نظارت پریسا تبریز به بیش از ۲۵۰ نفر رسید که شامل هکرهای اروپایی و آمریکایی می باشد. این تیم وظیفه ی حفاظت از موتور های جستجوی گوگل و همچنین مرورگر گوگل کروم را در برابر تهدیدات امنیتی بر عهده دارد، که اکنون ریاست مرورگر گوگل کروم در بخش مهندسی آن به عهده ی پریسا تبریز می باشد.

بیوگرافی پریسا تبریز و موفقیت های او

در بیوگرافی پریسا تبریز از ۳۰ چهره ی معرفی شده در زمینه ی تکنولوژی توسط  مجله فوربس می توان نام پریسا تبریز شاهزاده ی امنیت گوگل را در کنار افرادی چون مارک زاکربرگ موسس فیس بوک و دیگر افراد موفق ایرانی به خوبی مشاهده کرد.

برای مطالعه بیشتر ، بخوانید: بیوگرافی دیل کارنگی 

پریسا تبریز در کنار تیم امنیتی اش به عنوان یک هکر کلاه سفید سرویس ها وسیستم های گوگل را هک می کندو به مبارزه سایبری با هکر های کلاه سیاه که سوء استفاده گر می باشند می پردازد. مرورگر گوگل کروم با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر جز آن دسته ازمرورگر هایی است که با داشتن مخاطب های بسیار می تواند مورد حمله ی هکر های کلاه سیاه قرار بگیرد که توسط پریسا تبریز و تیم همراه،  امنیت کامل برای کاربران در هنگام استفاده از این مرورگر لحاظ می شود.

قطعا زنان هر جامعه ای در حوزه های مختلف نقش پررنگی داشته اند. اما در دنیای فناوری تعداد محدودی از زنان در گذشته مشغول به فعالیت بوده اند. اکنون شاهد حضور فوق العاده موثر؛ زنان در این حوزه می باشیم به گونه ای که پریسا تبریز به عنوان یکی از بزرگ ترین سلاح های گوگل و  یک برند ارزشمند فناوری در کل جهان شناخته شده است.

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی پیامبر و دیوانه جبران خلیل جبران

کار پریسا تبریز

پریسا تبریز در شرکت گوگل  به آموزش کارمندان در زمینه امنیت اینترنت می پردازد، و همچنین حضور سایر مهندسین در بخش امنیت شرکت گوگل با مجوز خانم تبریز صورت می گیرد؛ چرا که با زیر نظر داشتن فعالیت های هکر های مجرم در زمینه ی از کار انداختن جیمیل و دسترسی به حساب بانکی افراد و همچنین نفوذ به ذهن این هکرها هوش و توانایی بالایی دارد.

پریسا تبریز با در نظر گرفتن آزمونی در سمینار هایش برای مخاطبان این سمینارها به توانایی ذاتی افراد در زمینه هک و امنیت پی می برد.

مصاحبه با پریسا تبریز

درمصاحبه ای پریسا تبریز با بیان اینکه تا قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر؛ به کامپیوتر دست نزده بود به این سوال پاسخ داد که آنچه باعث گرایش او به سمت دنیای تکنولوژی شده و از آن الهام گرفته است چیزی جز داستان زندگی «جان دراپر»که یکی از معروف ترین هکرها ی معاصر ملقب به کاپیتان کرانچ می باشد، نبوده است.

پریسا تبریز می گوید ابتدا هیچ هدف خاصی نداشته و نمی دانسته باید مشغول چه کاری شود. از این رو طی انجام چندین آزمون در مدرسه متوجه می شود که باید افسر پلیس شود؛ که این موضوع مورد تمسخر خانم تبریز قرار می گیرد. اما با قرار گرفتن در این مسیر و فعالیت در عرصه ی امنیت متوجه می شود کارش به نوعی حفاظت از افراد می باشد و نتیجه ی آزمون های مدرسه به دور از واقعیت نبوده است.

بیوگرافی پریسا تبریز و زندگی خانوادگی او

خانم تبریز دو برادر کوچک تر از خود دارد که در مورد آن ها اینگونه می گوید که؛ به دلیل بزرگ تر بودنم به نوعی بر آن ها برتری داشتم و در بازی های دوران کودکی مان  آن ها را شکست میدادم و این تا زمانی بود که آن ها توانی برای شکست دادن من نداشتند وقتی که بزرگ تر شدند فهمیدم باید راه تازه ای برای برتری بر آن ها پیدا کنم تا بتوانم از آن ها جلو بزنم.

پریسا تبریز، در این مصاحبه علاقه ی خود را  به هنر و ورزش صخره نوردی بیان کرد و از آنجا که استعداد خوبی در زمینه ی ریاضی داشته است، مبحث امنیت اطلاعات را بعد از ورود به دانشگاه به صورت جدی دنبال کرده است. به گفته ی خودش هر یک از متخصصین امنیت باید توانایی لازم جهت  پیدا کردن کدهای مخرب لابه لای اطلاعات نامحدودی که در اختیارشان قرار می گیرد را داشته باشند، و این همان فعالیتی است که پریسا تبریز در حال انجام آن می باشد.

در خصوص سوال پیشنهاد رشوه در زمینه فعالیتش؛ خانم تبریز اینگونه پاسخ داد که افرادی که به عنوان هکرهای کلاه سفید شناخته می شوند و در این زمینه فعالیت دارند ف دائما با چنین پیشنهاد های وسوسه انگیزی روبه رو می شوند  که باید بتوانند مقاومت کنند و از بین دو مسیر پیش رویشان یکی را انتخاب کنند. یا به صورت یک هکر مستقل فعالیت کنند یا یک کارمند در شرکت های بزرگ باشند که شرکت گوگل برای چنین افرادی پاداش خوبی را در نظر می گیرد.

ثروت پریسا تبریز

در بیوگرافی پریسا تبریز جا دارد به ثروت میلیاردی اش اشاره کنیم. از آنجا که پریسا تبریز مدیر تیم امنیتی شرکت گوگل و بخش مهندسی مرورگر گوگل کروم و دیگر محصولات گوگل جهت بهبود آن ها می باشد. با سن کم تا کنون توانسته است میلیاردها تومان درآمد داشته باشد و در رده ی ثروتمند ترین دختران موفق ایرانی قرار بگیرد.

تحصیلات پریسا تبریز

پریسا تبریز در دانشگاه اِربانا شمپین که از معتبر ترین دانشگاه های آمریکا می باشد مدرک لیسانس و فوق لیسناس مهندسی کامپیوتر را اخذ کرده است. و همچنین  مطالعاتی در زمینه حمله به حریم شخصی کاربران و امنیت شبکه های بی سیم انجام داده است. او با گذراندن دوره پیشنهادی کارآموزی در دوران تحصیلش توسط شرکت گوگل توانست به استخدام این شرکت در بیاید.

الگوبرداری از زندگی افرادموفق

مسلماً موفقیت آنی و لحضه ای برای هیچ کس اتفاق نمی افتد. تمام کسانی که امروز موفق هستند ف مسیر موفقیت را با تمام مشکلات و سختیهایش پیموده اند و توانسته اند ، بر مسائل و مشکلات میر موفقیت پیروز شووند و پله های موفقیت را یکی یگی طی کنند. با مطالعه زندگی نامه افراد موفقو الگوبرداری از انها شما نیز مسیر موفقیت را بپیمایید و موفقیت را تجربه نمایید. 

4 پاسخ
 1. کیمیا
  کیمیا گفته:

  کاری بسیار زیبا و عالی رو انجام دادین که زن های موفق دنیا رو معرفی می کنید چرا که در اکثر و نقاط دنیا به زن ها و نقش اونا در جامعه اشاره ای نمی شه و اگه هم بشه بسیار کم.
  امیدوارم موفق باشید و باز هم این کار رو انجام بدین.

  پاسخ
  • anar
   anar گفته:

   ممنون خانم کیمیا عزیز. انشالله که شما هم بتونید جزو زنان موفق جامعه باشید و مطالب ما تونسته باشند براتون مفید باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *