بیوگرافی شریل سندبرگ

بیوگرافی شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیات فیس بوک بی شک الهام بخش زنان جامعه ای خواهد بود که نیازمند سیاست ها و افکار پر قدرت آنان است. چرا که این بانوی موفق علاوه بر سرگذشت پر از نقطات قوتش دارای مجموعه کتاب های فوق العاده ای می باشد که در آن ها سر صحبتش با زنانی است که روزگار خود را سرد و بی تفاوت  می گذرانند و جایگاه مشخصی را در جامعه به تصاحب خود در نیاورده اند.

شمایی که اکنون به دنبال کردن بیوگرافی شریل سند برگ این بانوی موفق و نام آور در حوزه فناوری و نویسندگی پرداخته اید قطعا در مرحله ای از زندگی خود به سر می برید که اهدافی دارید اما کمی سردرگمید از این جهت که نمی دانید آیا هدف مشخص شده ممکن هست که نتیجه ای درست و خوب به همراه داشته باشد یا نه. چیزی که افراد را از طی کردن مسیر موفقیت باز می دارد؛ ترس از اما و اگر هایی است که براساس احتمالات و فرضیات بی جا به ذهنشان خطور می کند؛ از این رو از حرکت به سوی اهدافشان دلسرد و نا امید می شوند.  شریل سندبرگ کسی است که از شکست های احتمالی و ناملایمات مسیر موفقیت هراس نداشت و با شجاعت فراوان قله موفقیت را پیمود. کتاب صوتی را با بیوگرافی شریل سندبرگ همراهی نمایید. 

کتاب صوتی پیشنهادی ما به شما: کتاب صوتی چهارمیثاقاثر دون میگوئل روئیز

بیوگرافی شریل سندبرگ

شریل سند برگ ۲۸ اوت ۱۹۶۹ درپایتخت ایالات متحده آمریکا یعنی واشنگتن دی سی؛ متولد شد. اما میامی بیچ ایالت فلوریدا جایی بود که شریل سند برگ از سن ۲ سالگی به همراه خانواده اش به آن جا مهاجرت کرد ودر آن جا بزرگ شد و اکنون با داشتن ۲ فرزند در منلو پارک کالیفرنیا زندگی می کند. تحصیلا ت خود را تا دوران دبیرستان در میامی بیچ گذراند و با رتبه نهم در سال ۱۹۸۷ فارغ التحصیل شد.

کتاب راهنما روابط: کتاب صوتی عشق را بجویید تا بیابید

سپس در رشته اقتصاد در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل شد؛ در این دانشگاه شریل سند برگ برای پایان نامه اش استاد راهنمایی همچون لارنس سامرز (اقتصاد دان آمریکایی) در کنار خود داشت که کمک بسیار بزرگی برای او در آن دوران بود.

بیوگرافی شریل سندبرگ و آشنایی وی با اقتصاد 

شریل سند برگ زمانی که با جنبه های مختلف اقتصاد آشنایی پیدا کرد؛ «زنان در اقتصاد و دولت » بنیادی بود که با این هدف که زنان در ارکان مهم دولتی و اقتصادی نقش بیشتری داشته باشند، اقدام به ایجاد آن  کرد. چرا که متوجه نا برابری اقتصادی  در مشکلات زنان در ازدواج ها شده بود.

سرانجام خانم سند برگ در سال ۱۹۹۱ با بهترین رتبه از دانشگاه هاروارد فارغ اتحصیل شد. در همان سال بود که سامرز استاد راهنمای سند برگ، به ریاست بانک جهانی برگزیده شد. که جایگاه دستیاری امور پژوهشی از طرف او به خانم سند برگ پیشنهاد داده شد.

فعالیت های سندبرگ در این دوره از همکاری با سامرز باعث آشنایی او با «برایان کراف» شد؛ که این آشنایی منجر به ازدواجی شد که بیشتر از یک سال دوام نیاورد و از هم جدا شدند.

همکاری سند برگ به مدت ۲ سال با سامرز به طول انجامید؛ بعد از اتمام این دوران خانم شریل تصمیم به ادامه تحصیل در رشته ی ام بی ای در دانشگاه هاروارد گرفت که توانست در سال ۱۹۹۵ مدرک کارشناسی خود را از آن جا دریافت کند.

همکاری سند برگ با سامرز به همان ۲ سال خلاصه نشد چرا که سامرز در دوران رئیس جمهوری «کلینتون» به معاونت وزیر دارایی برگزیده شد. و شناخت و اعتماد زیاد نسبت به کار و فعالیت سند برگ باعث شد از او برای رئیس دفتری خود دعوت به همکاری کند.

خانم سند برگ در جایگاه رئیس دفتری تا سال ۱۹۹۹ که پایان کار سامرز در مقام و عنوان وزیر دارایی بود در کنار سامرز ماند. و با افتادن امور؛ به دست حزب مخالف یعنی دوران رئیس جمهوری «جرج دبلیو بوش» به کار سند برگ در دولت خاتمه داده شد.

شروع فعالیت های شریل سند برگ در گوگل و فیس بوک

شریل سند برگ بعد از اتمام فعالیت هایش در دولت با پیشینه ی کار دولتی دره ی سیلیکون را مقصد شروع فعالیت های جدیدش قرار داد. دره ی سیلیکون یکی از مناطق جنوب شرقی سانفرانسیسکو می باشد؛ که شرکت های مطرح انفورماتیک جهان در این منطقه قرار دارند . دره سیلیکون نام غیر رسمی این منطقه می باشد که به دلیل قرار گیری کمپانی های بزرگ در زمینه فناوری پیشرفته  در این منطقه، با این نام شناخته شده است .

سند برگ در قدم اول شرکت های فناوری این منطقه را هدف قرار داد؛ که شرکت گوگل در اولین گام او، به جذبش واکنش و علاقه نشان داد. که همین باعث بسته شدن قرار دادی بین شرکت گوگل و خانم سند برگ در سال ۲۰۰۱ شد، و این در حالی بود که گوگل عمر و قدمتی سه ساله داشت.

خانم سند برگ تا سال ۲۰۰۸ کار جستجوی کتاب و محصولات مصرفی و فروش آنلاین نشریات و تبلیغات در جایگاه معاون عملیات و فروش آنلاین جهانی گوگل را مدیریت می کرد. که در سال ۲۰۰۸ به کارش در گوگل خاتمه داد و با رشدی پیوسته؛ کارنامه ای فوق العاده و تحسین برانگیز از خود به جا گذاشت. که همین کارنامه ی موفق باعث شد به عنوان مدیری برتر در بین برترین مدیران آمریکا شناخته شود.

مدیر عامل فیس بوک شدن خانم سندبرگ

بلافاصله شرکت فیس بوک خانم سند برگ  را به عنوان مدیر عملیاتی در مارس ۲۰۰۸ به استخدام خود در آورد. خانم سند برگ به دلیل جایگاهی که در این شرکت به دست آورده بود، نظارت بر فعالیت های بسیاری همانند: بازاریابی، توسعه تجاری، حریم خصوصی و ارتباطات، امور تجاری جهانی فیس بوک و گسترش حوزه نفوذ و عمل این شرکت را به دست گرفت. فیس بوک برای جبران چنین فعالیت ها و مسئولیت های  سنگینی؛  دستمزد های سطح بالایی به او پرداخت می کرد که همین باعث شد شریل سند برگ به جمع میلیاردرها در سال ۲۰۱۴ بپیوندد.

دارایی شریل سند برگ تا سال ۲۰۱۶ به ۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار رسید؛ این بانوی موفق  با داشتن دو فرزند و مرگ همسر دومش «دیو گلد برگ» یکی از مدیران یاهو؛  در سال ۲۰۱۵  که در سال ۲۰۰۴ با آن ازدواج کرد. و با داشتن  ۴۹ سا ل سن توانسته است به همه ی این موفقیت ها دست پیدا کند. پس می توان از او به عنوان فردی خاص نام برد چرا که توانسته به دنیای کاری و حرفه ای مردان راه پیدا کند و برای خود جایی به عنوان یک زن باز کند، تا به تمام زنان یک جامعه بگوید: «اجازه ندهید ترس ها، آرزو هایتان را نابود کنند».

خانم سند برگ از ابتدا در پی، به برابری رساندن حقوق زنان با مردان بوده است. و در کتاب تنها مسیر برای زنانی که می خواهند  بلند پرواز باشند؛ جملات، راهکار های برانگیزنده و ایده های نابی آورده است تا بتوانند با استفاده از آن ها شایسته سالارانه دنیایی به دور از تبعیض جنسیتی داشته باشند.

بیوگرافی شریل سندبرگ و نگارش اولین کتاب وی

آنچه که باعث شد خانم سند برگ اقدام به نوشتن اولین کتاب خود یعنی تنها مسیر بکند ارائه ی یک سخنرانی در سال ۲۰۱۰ با موضوع «چرا رهبران زن در جهان کم هستند؟» بود که بارها و بارها توسط افراد فیلم این سخنرانی دیده شد. همین باعث شد شریل سند برگ مسیر موفقیتش را در قالب کتابی به چاپ برساند؛ تا به وسیله ی آن زنان را در حرکت به سوی هدف هایشان تشویق و ترغیب کند.

جالب اینجاست خانم سند برگ به چیزی به نام برنامه ریزی اعتقاد و علاقه ندارد و می گوید برنامه ریزی فقط به درد خندیدن می خورد.

شریل سند برگ در جایگاه مدیر ارشد اجرایی فیس بوک به عنوان ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم در سال ۲۰۱۲ شناخته شد. همچنین از دید مجله فوربز در سال ۲۰۱۶ در جایگاه هفتم قدر تمند ترین زنان جهان قرار گرفت. ودر کل به دلیل مجموعه فعالیت های او در گوگل و فیسبوک؛ تمام دنیا او را به عنوان یکی از معماران عصر دیجیتال و زنی  موثر و موفق در دنیای فناوری ارتباطات و اطلاعات می شناسند.

جملات برگزیده شریل سند برگ

 • برای مسیر شغلی، برنامه ریزی را فراموش کنید.
 • اگر نمی ترسیدم چه کاری انجام می دادم؟ این پرسشی باشد برای زمان هایی که در موقعیت های بدی قرار می گیرید. پاسختان چیست همان کار را انجام دهید.
 • اگر من تصمیم می گرفتم مسیر شغلی را ادامه بدهم که در کالج برایم متصور بود در زمانی که گوگل و فیسبوکی وجود نداشتند، آنگاه اینجا نبودم. دلیل نداشتن برنامه ریزی من همین است چون اگر برنامه داشتم گزینه های امروزم محدود بودند.

بیوگرافی شریل سندبرگ و کتاب های او

در بیوگرافی شریل سندبرگ نمی توان از مجموعه کتاب های او نام نبرد و شما دوستان و همرا هان همیشگی کتاب صوتی را با آن ها آشنا نکرد. چرا که با مطالعه مجموعه کتاب های شریل سند برگ به درک عمیقی از زندگی و امور روزمره خواهید رسید.

عناوین کتاب های شریل سند برگ:

 • دست به کار شوید ( زنان، کار و میل به رهبری)
 • گزینه ب (مواجهه با سختی…، بازیابی خویشتن…. و یافتن شادی) با فروش بیش از سه میلیون نسخه در دنیا
 • گزینه ب (مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی)
 • گزینه ب (عبور از بحران های تلخ زندگی و بازیابی شادی)
 • راه حل جایگزین (رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی) از پرفروش ترین های نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷
 • تغییر مسیر (زنان، شغل و مسیر پیشرفت) اولین کتاب شریل سند برگ با فروش بیش از یک میلیون نسخه؛ که براساس آن فیلمی ساخته شده و باعث تاسیس انجمنی بین المللی توسط سند برگ با نام بنیاد «لین این» شده است که به واسطه آن زنان را درکسب سهم بیشتر از اجتماع و رسیدن به خواسته هایشان کمک کند.

الگوبرداری از بیوگرافی شریل سندبرگ

موفقیت در دنیا نصیب افرادی می شود که به خودشان و اهدافشان ایمان و یقین کامل دارند. و هیچ چیز و هیچکس را مانع حرکتشان به سمت رویا ها و اهدافشان نمی دانند. و به صورت مداوم در تلاشند تا درنهایت ثمر زحمات و تلاش هایشان را ببینند و از آن لذت ببرند.

سعی کنید در هر مقطعی از زندگی تان که هستید در کنار تلاش هایتان صبر پیشه کنید که یک شبه چیزی به دست نمی آید. بذری که در خاک دفن می شود مدت ها طول می کشد که سر از خاک بیرون بیاورد وتا زمان مشخص شده گذرانده نشود؛ نتیجه ی مطلبوبی به دست نخواهد آمد. اما همین که سر از خاک بیرون بیاورد رشد و پیشرفتش به چشم می آید و او را برای رشد بیشتر امیدوار می کند.

تا می توانید به اهدافتان فکر کنید، آزمون و خطا کنید اما بی تفاوت نباشید. بی تفاوت بودن به اهدافتان تغییری در شما ایجاد نمی کند و باعث می شود شما هیچ کاری از پیش نبرید. از موفقیت های افراد موفق و بیوگرافی شریل سندبرگ ایده بگیرید و مسیر انها را به شیوه خود بپیمایید. 

در رابطه با بیوگرافی شریل سندبرگ و الگوبرداری از افراد موفق نظر و تجربه خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

3 پاسخ
 1. سحر
  سحر گفته:

  ممنون از مطالب خیلی خوبتون. من به عنوان یه دختر واقعا از مطلبتون انگیزه گرفتم. همیشه عاشق شریل بودم اون واقعا یک مدیر شگفت انگیزه. اما بنظرتون تو این شرایط ایران یه دختر ایرانی هم می تونه مثل شریل ثروتمند و موفق باشه؟

  پاسخ
 2. سحر
  سحر گفته:

  بله درسته ولی اونها هیچکدومشون ایران زندگی نمی کنند. چطور میشه گفت که محل زندگی نمی تونه روی موفقیت افراد تاثیر داشته باشه؟اونها هیچکدومشون در حال حاضر ساکن ایران نیستند.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *