بیوگرافی ساندرا پیچای

شگفت زده خواهید شد اگر ، بیوگرافی ساندرا پیچای مدیرعامل ابرقدرت موتورهای جستجو گوگل  بخوانید. سرگذشت این قهرمان فن آوری براستی که خواندنی و ستودنی است. 

بیوگرافی ساندرا پیچای ابر قدرتی که در گوگل غوغا به پا کرده است ؛ می تواند الهام بخش افرادی باشد که در روزگار سختی به سر می برند.همچنین اهداف بلند بالایی را در ذهن خود پرورانده اند؛ اما فکر می کنند که تا شرایطی مناسب برایشان فراهم نشود نمی توانند در راستای اهدافشان قدمی بردارند. از این رو به شما پیشنهاد میکنم سرگذشت ساندرا پیچای را مشتاقانه دنبال کنید تا دستتان بیاید که موفقیت چگونه و در چه شرایطی به دست می آید.

بیوگرافی ساندرا پیچای

ساندرا پیچای که در واقع نام اصلی اش پیچای سونداراراجان می باشد ؛ ۱۲ جولای سال ۱۹۷۲ در چنای هندوستان و خانواده ای با اوضاع مالی در سطح پایین متولد شد. پدر پیچای در چنای ، در شرکت « جنرال الکتریک» که شرکتی مهندسی الکتریکی بود ، کار می کرد و مادرش تا قبل از اینکه فرزندانش را به دنیا بیاورد در کار تند نویسی (استنوگرافری) مشغول به کار بود. پیچای یک برادر کوچک تر از خود داشت که در آن زمان به همراه خانواده  در آپارتمانی دو خوابه کوچک ، که اجاره ای بود زندگی می کردند و این در حالی بود که نه تلوزیون و نه هیچ گونه تجربه ای از سواری با ماشین را نداشتند. و به جای آن از وسایل نقلیه عمومی یا اسکوتر برای رفت و آمد استفاده می کردند.

اگر به خواندن بیوگرافی افراد مشهور علاقه مندید ، بخوانید :بیوگرافی فیروز نادری ، نابغه ایرانی تبار ناسا

بیوگرافی ساندرا پیچای

بیوگرافی ساندرا پیچای

پدرپیچای که در یک شرکت مهندسی الکتریکی مشغول به کار بود ، هر روز اتفاقات محیط کارش را برای خانواده اش تعریف می کرد. این شد که پیچای با تکنولوژی آشنایی پیدا کرد. ولی اولین چیزی که جلوه گر تکنولوژی برای پیچای بود ، خرید یک تلفن توسط پدرش برای منزل در سن ۱۰ سالگی او بود. اینجا بود که همین تلفن باعث شد که خانواده و اطرافیان پیچای ، به هوش او پی ببرند. چرا که تمامی شماره تلفن ها را بعد از یک بار شنیدن به حافظه بلند مدت خود می سپرد. همین ویژگی او ، همکارانش را بار ها در زمان حال شگفت زده کرده است.

بیوگرافی ساندرا پیچای و تحصیلات وی

ساندرا پیچای در مدرسه ی «جواهر ویدیلایای» شهر آشوک نگار ، دوران دبستان و در «واناوانی» چنای ، دوران دبیرستانش را گذرانده است. مدرسه هایی که پیچای در آن ها تحصیل کرده است از مدارس فقیرانه هند به حساب می آمدند. به همین خاطر نمی توانستند به پیچای در شکوفا شدن استعداد هایش کمک کنند و تحسین او تنها راه پیش روی معلمان پیچای بود. ساندرا پیچای در آن زمان کاپیتان تیم کریکت و نقطه عطف دبیرستانشان بود. از آنجا که به کامپیوتر علاقه ی زیادی داشت یک بازی شطرنج را به عنوان اولین برنامه ی کامپیوتری خود نوشت.

کالج خراپور محل تحصیل دانشگاهی ساندرا

ساندرا پیچای با به پایان رساندن دوران دبیرستان ، در رشته مهندسی متالوژی در دانشگاه «کالج خراپور» مشغول به تحصیل شد. که توانست با فارغ التحصیلی از این دانشگاه به عنوان بهترین دانشجو ، بورسیه تحصیلی دانشگاه استفورد را به دست بیاورد. پیچای به دنبال گرفتن وام که خرج سفرش به آمریکا را با آن  تامیین کند ، تلاش بسیاری کرد که بی نتیجه بود. به همین خاطر خانواده اش مجبور شدند هزینه ی سفر او به آمریکا ، که بیشتر از یک سال دستمزد پدر پیچای بود به او بدهند.

ورود ساندرا به استفورد

سرانجام ساندرا پیچای با کمک خانواده اش به اسنفورد ورود پیدا کرد. او توانست با تحصیل در رشته های «مهندسی مواد» و «شاخه ی فیزیک نیمه هادی» مدرک کارشناسی ارشدش را دریافت کند. که بعد از فارغ التحصیلی اش به دره سیلیکون رفت تا بتواند در یکی از شرکت های آنجا برای خود ، کار مناسبی پیدا کند.

پیچای در سال ۲۰۰۲ از دانشکده کسب و کار وارتون «دانشگاه پنسیلوانیا» جایی که موفق شد عناوین پژوهشگر برتر پالمر و پژوهشگر برتر سیبل را دریافت کند ؛ مدرک MBA خود را اخذ کند.

ساندرا پیچای در تمام مدتی که مشغول به تحصیل بود با انجام کارهای نیمه وقت به خانواده اش در هندوستان کمک مالی می کرد.

فعالیت های ساندرا پیچای قبل از گوگل

ساندرا بیچای در سال ۲۰۰۲ به عنوان «مهندس مواد» و «مدیر مشاور» بعد از اینکه مدرک کارشناسی ارشد مدیریتش را دریافت کرد ، به شرکت « مک کینزی و شرکا» ورود پیدا کرد. مدتی بعد برای استفاده بیشتر از دانش مهندسی خود ، به شرکت « اپلاید متریالز» رفت. که به مدت یک سال در جایگاه مدیر تولید ، این شرکت را همراهی کرد. ولی باز کار در یکی از شرکت های «سیلیکون ولی» که از آرزوهای دیرین او بود را از یاد نبرد. چرا که از همان کودکی عاشق تکنولوژی بوده  و براساس تعاریف عمویش در مورد « سیلیکون ولی» با رویای آن بزرگ شده بود.

شروع فعالیت های حرفه ای ساندرا پیچای در گوگل

سرانجام در آوریل ۲۰۰۴ روز معرفی سرویس جی میل ، ساندرا پیچای برای مصاحبه ی شغلی به گوگل پلکس رفت. سپس با پذیرفته شدن پیچای در شرکت گوگل ، سمت مدیر محصول و رهبری تیمی که وظیفه ی کار بر روی  پروژه ی نوار ابزار گوکل را داشتند به او داده شد. نوار ابزار گوگل دسترسی راحت تر به موتور جستجوی گوگل را برای کاربران فراهم می کرد. زمانی که این پروژه به موفقیت رسید ؛ در پی آن مدیریت پروژه های « گوگل گیرز» و « گوگل پک» را به پیچای سپردند.

مهم ترین دستاوردهای ساندرا پیچای در گوگل

ساندرا پیچای زمانی که موفقیت نوار ابزار گوگل در افزایش قابل ملاحظه تعداد کاربران مشاهده کرد ، به این فکر افتاد که گوگل هم باید از خود یک مرورگر وب داشته باشد. این زمانی بود که متداول ترین مرورگر اینترنتی ، اینترنت اکسپلورر مایکروسافت بود. پیچای پیشنهادش را مطرح کرد که لری پیچ بالاترین مقام شرکت گوگل ، با پیشنهاد پیچای موافقت کرد. ولی مدیر عامل وقت گوگل « اریک اشمیت» با این اعتقاد که شرکتشان در ابتدای مسیر است و نباید وارد چنین رقابت های سنگینی شود با پیشنهاد پیچای مخالفت کرد.

اهمیت پیشنهاد ساندرا در سال ۲۰۰۶ زمانی که موتور جستجوی بینگ از طرف مایکروسافت به عنوان پیش فرض اینترنت اکسپلورر معرفی شد ، بیشتر مشخص شد. البته پیچای تا حدی سیاست مایکروسافت برای تسلط به بازار را با متقاعد کردن تولید کنندگان کامپیوتر به نصب نوار ابزار گوگل ، خنثی کرد.

همین ماجرا باعث تشکیل تیمی از سمت گوگل به سرپرستی ساندرا پیچای شد که مسئول طراحی و توسعه ی سیستم عامل کروم و یک مرورگر جدید باشند. سرانجام پیچای گوگل کروم را در سال ۲۰۰۸ زمانی که معاون مدیر عامل گوگل شد ، معرفی کرد. این مرورگر در طی چند سال توانست مخاطبان زیادی را جذب خود کند و نظر اریک اشمیت را اینگونه برگرداند که بگوید با دیدن نمونه ی گوگل کروم هیجان زده شده است و این در حالی بود که او از اولین مخالفان طرح و پیشنهاد پیچای بود.

معرفی گوگل کروم توسط ساندرا

این بار با معرفی سیستم عامل کروم یک سال بعد از ارائه گوگل کروم ، ساندرا پیچای به یکی از چهره های اصلی این شرکت تبدیل شد. که در سال ۲۰۱۳ در دنیای فناوری به عنوان چهره ی برتر معرفی شد. چرا که مدیریت و نظارت تمامی محصولات اندروید ، پس از یک دهه فعالیت در گوگل به عنوان جایگزین « اندی رابین» به او داده شد. که از مهم ترین اقدامات او در این سمت می توان به توسعه ی « اندروید وان» اشاره کرد. همچنین پیچای معتقد بود که اندروید باید به کار خود در بخشی مخصوص ، زیر نظر گوگل ادامه دهد.

خرید شرکت نست مهمترین اقدان ساندرا

خرید شرکت « نست» به مبلغ ۳٫۲ میلیارد ، از مهم ترین اقدامات پیچای در گوگل بود. که به واسطه ی آن گوگل به عرصه ی خانه های هوشمند ورود پیدا کرد.

گوگل مپس ، گوگل درایو و جی میل پروژه هایی بودند که پیچای نقش ناظر ارشد را در آن ها ایفا کرد. همچنین برای لپ تاپ  سیستم عامل کروم را توسعه داد.  در این سیستم عامل ها به جای درایو های کامپیوتر فضاهای ابری روی کار آمدند.

با فعالیت های ارزشمندی که ساندرا پیچای در سمت مدیر محصولات داشت ، توانست بعد از لری پیچ به دومین مهره موثر گوگل تبدیل شود. او تنها کسی بود که می توانست دیدگاه لری پیچ را به گروه های مختلف انتقال دهد. اینگونه بود که پیچای تقریبا در تمام بخش های گوگل عهده دار مسئولیت های سنگینی  بود و از شرکت های مختلفی به او پیشنهاد سمت های بالا تری داده می شد. از این رو گوگل برای نگه داشتن پیچای ، با افزایش دستمزد ، رقیبانش را از میدان خارج می کرد.

ساندرا مدیر عامل سیلیکون ولی

سر انجام در سال ۲۰۱۵  با کناره گیری لری پیچ، ساندرا پیچای در سن ۴۳ سالگی به سمت مدیر عاملی یکی از شرکت های سیلیکون ولی که همیشه رویای آن را در سر داشت رسید. او تا کنون با ارائه خدمات متنوع به بازار اینترنت و تکنولوژی ، با رشد و پیشرفت بسیاری همراه بوده است.

بیوگرافی ساندرا پیچای

بیوگرافی ساندرا پیچای

بیوگرافی ساندرا پیچای و زندگی خوصوصی او

ساندرا پیچای در سال ۲۰۱۱ با یکی از همکلاسی های سابقش آنجالی پیچای ، که در دانشگاه خراپو هند هم دوره بوده اند ، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو فرزند می باشد.محل زندگی خانواده پیچای بروکلین نیویورک بوده و تا کنون دارایی او با سهامی که در سال ۲۰۱۶ از شرکت هولدینگ آلفا بت گرفت ، ۶۵۰ میلیون دلار می باشد.

نکات آموزنده از ساندار پیچای

بی شک یکی از موثرترین راه ها برای رسیدن به موفقیت مطالعه سرنوشت افراد موفق در جهان است. قانون موفقیت برای همه افراد در همه قرن ها ثابت و بدون اغییر است. قوانین موفقیت ابدی و ازلی هستند. هر کسی که از آن قوانین به صورت آگاهانه یا نا اگاهانه استفاده کند ، بی شک موفق خواهد بود. فراموش کردن و یا نغض کردن یکی یا همه قوانین موفقیت به ناکامی و پرت شدن از نسیر موفقیت منجر می شود. برای رسیدن به موفقیت شایسته است که بیوگرافی افراد موفق را بخوانید و عوامل موثر در موفقیت آنها را شناسایی کنید و در زندگی خو و به روش خود ان عوامل را به خدمت بگیرید. بدین گونه موفقیت دست یافتی و آسان خواهد بود. 

نظر خود در رابطه با بیوگرافی ساندرا پیچای با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *