بیوگرافی جانی آیو

اگر می خواهید راز موفقیت طراح حرفه ای اپل را بدانید، با بیوگرافی جانی آیو ، بزرگترین طراح محصولات اپل آشنا شوید و سر از راز و رمز موفقیت های روزافزون اپل در بیاورید. 

بیوگرافی سرجاناتان آیو (معروف به جانی آیو) مدیر طراحی محصولات اپل ، شخصی که بدون دانستن نام او ، بسیاری از مردم به خاطر طراحی های خلاقانه اش در دنیای دیجیتال مبهوت کارهایش شده اند. قطعا برایتان جالب و جذاب خواهد بود؛ بدانید این شخص چرا و چگونه به این حد و مرز از موفقیت رسیده است. پس کتاب صوتی را با بیوگرافی جانی آیو بزرگترین طراح محصولات اپل همراهی نمایید. 

بیوگرافی جانی آیو

جانی آیو در ۲۷ فوریه ۱۹۶۷ در چینگفورد لندن به دنیا آمد. پدرش مایکل آیو ، نقره ساز و پدربزرگش یک مهندس بود. جانی تحصیلات ابتدایی خود را در چینگفورد و سپس تحصیلات متوسطه اش را در دبیرستان «والتون» استفورد گذراند. علاقه ی او به خودروها در زمان تحصیلات متوسطه اش آشکار شد.  همین علاقه باعث تغییر مسیر او در تحصیل و کار به سمت طراحی شد.

این مطلب هم برای شما خواندنی خواهد بود: بیوگرافی ریچارد برانسون

جانی دوره های متعدد طراحی خودرو را با پایان یافتن تحصیلات دبیرستان و ترک والتون ، امتحان کرد. دوره ی آموزشی دانشکده ی سلطنتی هنر از مجموعه دوره هایی بود که جانی آن را تجربه کرد ولی او را جذب نکرد؛ از این رو جانی آیو برای تحصیل در زمینه طراحی صنعتی به نیکاسول و دانشکده پلی تکنیک آنجا رفت و در سال ۱۹۸۹ با رتبه ی ممتاز ، مدرک کارشناسی هنر خود را از این دانشگاه اخذ کرد. طراحی سمعک یکی از تجربیات تحصیلی جانی در کنار دیگر تجربیاتش می باشد که هم اکنون  در موزه ی طراحی لندن از آن نگهداری می شود.

جانی آیو بعد از فارغ التحصیلی به این فکر افتاد که طراحی را در زمینه ای تخصصی ادامه دهد؛ از این رو جانی ، جذب گرایش طراحی محصول شد و در نهایت به استخدام آژانس طراحی «Roberts Weaver» در آمد.

بیوگرافی جان آیو، زندگی شخصی

بیوگرافی جان آیو، زندگی شخصی

بیوگرافی جانی آیو

جانی آیو با هیثر پگ که یک نویسنده و تاریخ شناس بریتانیایی است و در ۱۹۸۷ ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو پسر دوقلو می باشد. محل زندگی خانواده ی جانی پسیفیک هایتز سان فرانسیسکو می باشد.

جانی آیو به حضور در اجتماع علاقه ی زیادی نشان نمی دهد؛ و تا حدودی مرگ استیو جابز روحیه او را تضعیف کرده است. چرا که نمی تواند مرگ بهترین دوست و همکارش را باور کند. از طرفی هم جابز ، از جانی آیو در مصاحبه ای با عنوان شریک معنوی خود در اپل  یاد کرده است.

الگوهابرداری جانی آیو از بزرگان طراحی صنعتی

جانی آیو یا همان جاناتان آیو ، در تغییرات بنیادی طراحی محصولات الکترونیکی با محصولات و طراحی های بسیاری که داشته ، نقشی بسیار مهم را ایفا کرده است. در این مسیر بزرگان طراحی صنعتی کسانی هستند که آیو از آن ها الگو گرفته است؛ چرا که بزرگ ترین طراحان تاریخ هم بدون الگو نبوده اند. آن طور که از برخی طراحی های آیو مشخص است ، دیتر میز (مدیر طراحی محصولات براون) الگوی اصلی آیو بوده است. همچنین طراحی دانشکده آلمانی Bauhaus از دیگر الگو های آیو در طراحی می باشد؛ اصولی مانند « زیبایی در عین سادگی» و « پیروی فرم از کاربرد» را ترویج می کنند که در دهه ۱۹۸۰ از این اصول در شرکت آئودی به کار گرفته شد.

بیوگرافی جانی آیو و فعالیت های او

Roberts Weaver اولین شرکتی بود که آیو به مدت یک سال در آن فعالیت داشت و پس از آن یک استارت آپ طراحی به نام Tangerine او را به استخدام خود در آورد. آیو در این شرکت به انجام طراحی های متنوع بسیاری همچون دستگاه دریل و مسواک ، اجاق مایکروویو و سرویس بهداشتی پرداخت؛ که این دوران با ناامیدی هایی برای او به همراه بود. چرا که در یکی از طراحی هایش با نارضایتی مشتری روبه رو شد. مشتری به این دلیل که  طرح او بیش از حد مدرن و بسیار گران بود آن را رد کرد. به همین خاطرآیو دیگر علاقه ای به طراحی برای مشتریانی که با اصول طراحی او موافق نبودند خسته شد.

کتاب صوتی پیشنهادی ما به شما: کتاب صوتی از دولت عشق کاترین پاندر

آیو مدتی در طراحی کامپیوترهای Power Book شرکت اپل ، به عنوان مشاور طراحی در این شرکت مشغول به کار بود. اپل در آن زمان از مشتریان شرکت Tangerine بود؛ که آیو بسیار به آن علاقه مند بود و اپل هم به مدت دو سال در تلاش بود به صورت تمام وقت آیو را به استخدام خود در بیاورد که این تلاش ها با موفقیت به همراه نبود. اما سرانجام  در سال ۱۹۹۲ آیو به صورت تمام وقت به استخدام شرکت اپل درآمد.

معاون شدن آیو

آیو دستیار دیجیتال نیوتون و Message 110 را در سال های ابتدایی ورودش به اپل طراحی کرد. که کمی قبل از بازگشت استیو جابز به اپل ، کارهای استعفای خود را انجام داده بود. اما مدیر شرکت اپل با این منطق که اپل شرکتی تاریخ ساز خواهد شد؛ آیو را متقاعد کرد که در شرکت اپل بماند. که معاونت بخش طراحی صنعتی در سال ۱۹۹۷ به جانی آیو سپرده شد. در پی آن مدیریت تیم طراحی بسیاری از محصولات سخت افزاری اپل به عهده او گذاشته شد.

طراحی آی مک اولین پروژه جدی او در شرکت اپل بود؛ که مسیر طراحی ، محصولاتی همچون آیپاد ، آیفون و آی پد را برای او هموار کرد.

بیوگرافی جان آیو، فعالیت حرفه ای در اپل

بیوگرافی جان آیو، فعالیت حرفه ای در اپل

بیوگرافی جانی آیو و طراح شدن او

تبدیل شدن طراحی به بخشی مهم در سال های مدیریت جابز در اپل ، باعث شد ، آیو بتواند به سمت طراحی محصولاتی زیبا با کارایی بالا و بسیار معروف برود.  او تنها طراحی است که در شرکت اپل به صورت اختصاصی یک دفتر طراحی دارد؛ که به بررسی و نظارت کار های تیم طراحی خود در این دفتر می پردازد. این دفتر که با نام مکعب شیشه ای شناخته می شود و فقط تیم ۱۵ نفره ی طراحان و مدیران رده بالای اپل، حق ورود به آن را دارند؛ به تجهیزات امنیتی و شیشه های پوشیده مجهز می باشد.

چرا که تمامی طرح های مفهومی و طرح ها و نمونه های اولیه در این دفتر قرار دارند و این در حالی است که حق ورود به این دفتر به فرزندان آیو هم داده نشده است. جابز معتقد بوده است که بعد از خودش آیو بیشترین قدرت عملکرد را در شرکت اپل دارد.

جانی آیو به سمت مدیریت طراحی رابط کاربری شرکت اپل در ۲۹ اکتبر سال ۲۰۱۲ رسید و سرانجام  در سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیر طراحی محصولات اپل برگزیده شد.

بیوگرافی جان آیو، فعالیت حرفه ای در اپل

دانشکده ی سلطنتی هنر

در لندن ریاست افتخاری دانشکده ی سلطنتی هنر به عنوان یک پست مدیریتی در کنار دیگر پست هایش به مدت ۵ سال از اول جولای ۲۰۱۷ به او اهدا شده است. وظیفه ی او در این پست ، شرکت در جلسات تصمیم گیری برای اداره و مدیریت دانشکده می باشد. همچنین اهدای مدارک دانشگاهی در جشن های فارغ التحصیلی ، شرکت در جلسات هیئت علمی و ریاست کمیته نظارت دانشکده به عهده آیو می باشد.

او در مورد این پست افتخاری چنین می گوید: رابطه با دانشکده سلطنتی هنر برای من بسیار خوشحال کننده است؛ چرا که طراحان بسیاری از این دانشکده تاثیر عمیق گرفته اندو من همیشه آن ها را تحسین می کنم. بیوگرافی جانی آیو را با جملاتی برگزیده از این طراح صنعتی موفق دنبال نمایید. 

جملات برگزیده از جانی آیو

  • هرمحصولی هر چقدر که زیبا باشد ولی کارایی نداشته باشد زشت است.
  • در مراحل اولیه طراحی تغییرات کوچک منجر به خلق محصولی کاملا متفاوت می شود.
  • بدون اشتباه و آزمایش های متعدد ، چیزی بر دانسته هایتان افزوده نمی شود.
  • چیزی جادویی است که کاربردش فراتر از درک شما باشد.
  • سادگی در طراحی به معنای نظم دادن به پیچیدگی است و سادگی واقعی چیزی بیش از حذف طراحی های اضافه است.

الگوبرداری از بیوگرافی جانی آیو

افراد موفق الگوهای مناسبی برای همه کسانی هستند که دوست دارند در زندگی ، کار و جامعه موفقیت را از ان خود کنند. با مطالعه بیوگرافی جانی آیو به این نتیجه می رسیم که مسیر موفقیت همیشه هموار نیست و ناملایماتی در مسیر قد اعلم می کند. ساده کردن پیچیدگی ها و از بین بردن پر و بال اضافه برنامه و طرح درسی است که در این متن از جان آیو گرفتیم. این درس یک قانون ثابت در مسیر موفقیت است. 

در سایت کتاب صوتی مسیر موفقیت ، قوانین دست یابی به موفقیت و توانگری و بیوگرافی افرادی موفق آمده است. با چرخی در سایت و ورق زدن صفحه های مختلف می توانید ، به رمز و راز موفقیت پی ببرید و الگوی مناسب خود را پیدا کنید و با پیروی از آن الگو و قوانین شما نیز در رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ خود موفق شوید. 

در رابطه با بیوگرافی جانی آیو و الگوبرداری از افراد موفق و موفقیت خود در حرفه و زندگی تجربه و نظر خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *