بیوگرافی بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس کسی که در ۲۱ سال ۱۶ بار ثروتمندترین مرد جهان شد را بخوانید شاید در زندگی شما نیز تحولی ایجاد شود و بخواهید سکان زندگی خود را در دست بگیرید.

بیوگرافی بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین فرد در جهان و یکی از قدرتمندترین الگوهای ثروت آفرین در دنیای کامپیوتر بسیار جالب و خواندنی است. در این مقاله، ما خواهان به اشتراک گذاشتن بیوگرافی بیل گیتس ، کارآفرین برجسته آمریکایی ، سرمایه گذار، خیرخواه با شغل فوق‌العاده در پیشرفت نرم‌افزار برای کامپیوترهای شخصی ، هستیم. او بنیانگذار شرکت مایکروسافت ، یکی از مشهورترین مارک‌های صنعت کامپیوتر است. تقریباً در هر کامپیوتر حداقل یکی از محصولات مایکروسافت نصب شده است. با توجه به کار سخت ، او نه تنها باعث رشد و توسعه شرکت خود شد، بلکه عنوان یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین را نیز به دست آورد.

گیتس سال‌ها در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ شماره ۱ بوده است. اما کارلوس اسلیم هولو در سال ۲۰۱۰ در رتبه اول قرار گرفت. و در ماه مه سال ۲۰۱۳ با ثروت ۷۲ میلیارد دلار ، بیل گیتس دوباره ثروتمندترین مرد روی زمین شد. ارزش خالص دارایی‌های بیل گیتس در سال ۲۰۱۸ برابر با ۹۰ میلیارد دلار بوده است و بعد از جف بزوس خالق شرکت آمازون در رده‌ی دوم ثروتمندترین مردان جهان قرار گرفت. در ادامه با بیوگرافی بیل گیتس بزرگترین الگو ثروث آفرینی با ما همراه باشید.

بیوگرافی بیل گیتس

بیل گیتس کارآفرین و تاجر بزرگ (متولد ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵) و همکار او پل آلن بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان، مایکروسافت را از طریق نوآوری‌های تکنولوژیکی، استراتژی کسب و کار و راهکارهای تجاری تهاجمی، تأسیس و بنیاد نهادند. در این روند، گیتس به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد. در ماه فوریه ۲۰۱۴، گیتس اعلام کرد که او به عنوان رئیس مایکروسافت بر روی انجام کار خیرخواهانه تمرکز دارد و از این رو بنیاد خیریه‌ی بیل و ملیندا گیتس را تأسیس کرد.

خانواده و دوران کودکی بیل گیتس

بیل گیتس یا ویلیام هنری گیتس سوم در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل، واشنگتن به دنیا آمد. بیل گیتس با خواهر بزرگترش، کریستین، و خواهر کوچکترش، لیبی، در یک خانواده طبقه متوسط بالاتر رشد کرده است. پدر وی، ویلیام هیت گیتس، سرپرستی قانونی، اگر چه تا حدودی خجالتی، دانشجوی حقوق بود زمانی که او با همسر آینده خود، مری ماکسول ملاقات کرد. او یک ورزشکار و دانشجویی در دانشگاه واشنگتن بود که به طور فعال در امور دانشجویی و رهبری شرکت داشت.

فضای خانوادگی گیتس گرم و نزدیک بود و هر سه کودک تشویق می‌شدند تا برای رشد و تعالی بیشتر باهم رقابت و تلاش کنند. بیل از همان دوران کودکی به رقابت علاقه داشت، او بازی‌های ورزشی خانوادگی را در خانه تابستانی خودشان در Puget Sound هماهنگ می‌کرد. او همچنین از بازی‌های روی میزی (ریسک مورد علاقه اش بود) همیشه لذت می‌برد و برتری داشت.

بیل رابطه بسیار نزدیکی با مادرش، مری داشت، مری پس از یک دوره کوتاه به عنوان یک معلم فداکار وقت خود را برای کمک به بالا بردن کار در امور مدنی و کودکان و کار با موسسات خیریه اختصاص داده بود. او همچنین به عنوان هیأت مدیره شرکت‌های بزرگ، از جمله بانک بین المللی ایالت سیاتل (که توسط پدربزرگش تاسیس شده)، United Way و International Business Machines خدمت کرده است. او اغلب هنگامی که در مدارس و سازمان‌های اجتماعی داوطلبانه شرکت می‌کرد، بیل را همراه خود می‌برد.

از این صفحه نیز دیدن کنید ؛  بیوگرافی مژگان روستایی پرورش دهنده کروکودیل 

تحصیلات بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس

در بیوگرافی بیل گیتس آمده است که بیل  در کودکی خواننده بسیار بزرگ بود و وقت زیادی را صرف خواندن کتاب‌های مرجع مانند دانشنامه می‌کرد. در حدود ۱۱ یا ۱۲ سالگی، والدین بیل شروع به نگرانی در مورد رفتار او کردند. او به خوبی در مدرسه کار می‌کرد، اما به نظر می‌رسید مدرسه برای او کسل کننده بود. والدینش نگران بودند که ممکن است به فردی گوشه‌گیر و تنها تبدیل شود. اگر چه آن‌ها به شدت به تحصیلات و آموزش عمومی معتقد بودند هنگامی که بیل ۱۳ ساله بود، اما او را در مدرسه‌ی Lakeside Special سیاتل ثبت نام کرند. بیل تقریباً در تمام موضوعات، ریاضیات و علوم عالی بود، اما همچنین به خوبی در نمایش‌نامه و درس انگلیسی نیز کار می‌کرد.

در مدرسه Lakeside ، یک شرکت کامپیوتری سیاتل برای دانش‌آموزان یک کامپیوتر را فراهم آورد. انجمن مادرش با استفاده از درآمد حاصل از فروش حراج مدرسه یک ماشین تحریر را برای دانش‌آموزان خریداری کردند تا از آن استفاده نمایند. بیل گیتس بسیار مشتاق و علاقمند به کامپیوتربود و بیشتر وقت خود را با کار کردن با آن می‌گذراند. او یک برنامه TIC-TAC-TOE در زبان رایانه ای BASIC نوشت که به کاربران این امکان را می‌داد تا با کامپیوتر بازی کنند.

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی پیامبر و دیوانه جبران خلیل جبران

گیتس در دانشگاه هاروارد

گیتس در پاییز سال ۱۹۷۳ در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد و در ابتدا فکر یک شغل و حرفه‌ای قانونی را داشت. اما در نیم‌سال اول تحصیلی بیشتر وقت خود را در آزمایشگاه کامپیوتر صرف کرد تا در کلاس‌های درس. گیتس علاقه‌ای به تحصیل در یک سیستم اداری نداشت اما در عوض، او می‌توانست با چند ساعت خواب، و با شتاب یادگرفتن، یک امتحان را با گرفتن نمره معقول پاس و پشت سر بگذارد. والدین او بسیار ناامید شدند. پس از گذشت دو سال بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ دانشگاه را رها و با همکاری پل آلن کسب و کار خود، شرکت مایکروسافت را ایجاد کرد.

ارزش دارایی‌های خالص بیل گیتس

در ماه مارس سال ۱۹۸۶، بیل گیتس از مایکروسافت به عنوان یک پیشنهاد عمومی اولیه ۲۱ دلار به ازای هر سهم را دریافت کرد در آن زمان هنگامی که ۳۱ سال بود به عنوان یک میلیونر شناخته می‌شد. گیتس ۴۵ درصد از سهام  شرکت مایکروسافت را دارا بود، و در آن زمان سهام او از ۵۲۰ میلیون دلار مایکروسافت، ۲۳۴ میلیون دلار بود.

با گذشت زمان، سهام شرکت افزایش یافته و چندین بار تقسیم شد. در سال ۱۹۸۷، بیل گیتس یک میلیاردر شد که سهام آن ۹۰٫۷۵ دلار به ازای هر سهم بود. از آن به بعد، گیتس در فهرست سالانه ۴۰۰ ثروتمندترین مردم آمریکا قرار گرفت. در سال ۱۹۹۹، ثروت گیتس به طور کلی به ۱۰۱ میلیارد دلار رسید.

در سال ۱۹۹۷، گیتس و خانواده اش به خانه ۵۵،۰۰۰ متر مربعی، در ساحل دریاچه واشنگتن، در مدینا نقل مکان کردند که گفته می‌شود ۵۴ میلیون دلار ارزش دارد. اگرچه این خانه به عنوان یک مرکز تجاری به کار می‌آید، اما بیل بیان کرده است که برای او و خانواده‌اس بسیار دنج و راحت است.

بیوگرافی بیل گیتس و زندگی خصوصی وی

بیوگرافی بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس

در سال ۱۹۸۷، مدیر تولید شرکت مایکروسافت به نام ملیندا فرانسوی که ۲۳ ساله بود، توجه بیل ۳۲ ساله را به خود جلب کرد،  ملیندا بسیار باهوش و سازمان یافته و کاملاً همتا بیل بود. در طول زمان، رابطه آنها افزایش یافت، زیرا ارتباطات صمیمانه و فکری را در بین آن‌ها شکل گرفت و همدیگر را پیدا کردند. سرانجام در ۱ ژانویه ۱۹۹۴، ملیندا و بیل در هاوایی ازدواج کردند.

پس از چند ماه از عروسی آن‌ها مادر بیل در اثر ابتلا به سرطان سینه جان خود را از دست داد. بیل و ملیندا در سال ۱۹۹۵ برای کشف دیدگاه جدیدی در مورد زندگی و جهان به سفر کردن پرداختند. در سال ۱۹۹۶، اولین دختر آن‌ها، جنیفر کاترین، متولد شد. پسرش، روری جان، در سال ۱۹۹۹ متولد و دختر دوم، فوب ادل، در سال ۲۰۰۲ وارد زندگی آن‌ها شدند.

کتاب صوتی پیشنهاد ما: افسانه خودباوری

بنیاد بیل و ملیندا گیتس

در سال ۱۹۹۴ بیل و ملیندا گیتس بنیاد ویلیام اچ (Wiliam H) را تأسیس کردند که این برای حمایت از آموزش، بهداشت جهانی و سرمایه گذاری در جوامع کم درآمد اختصاص داده شده بود. با توجه به نفوذ ملیندا، بیل دوست داشت به یک رهبر مدنی تبدیل شود و می‌خواست راه مادرش را دنبال کند پس به مطالعه کارهای خیر خواهانه‌ی اندرو کارنیگی و جان دی. راکفلر پرداخت. او متوجه شد که وظیفه دارد که بیشتر ثروت خود را به خیریه بدهد. در سال ۲۰۰۰، این زن و شوهر به همراه چندین خانواده دیگر بنیاد بیل و ملیندا گیتس با سرمایه‌ی ۲۸٫۸ بیلیون دلار ایجاد کردند.

جذابیت کسب و کار 

در سال ۲۰۰۰، بیل گیتس از مدیر عامل مایکروسافت کنار رفت و آن  را به استیو بالمر ، که از سال ۱۹۸۰ با مایکروسافت همراه بود واگذار کرد. وی خود را طراح اصلی نرم‌افزارها کرد تا بتواند بر آن تمرکز کند، بیل بیان می‌کند برای او هیچ چیز به اندازه‌ی کسب و کار جذاب نیست هرچند که او در ریاست هیأت مدیره باقی مانده بود.

بیوگرافی بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس

با گذشت چند سال، مشارکت بیل با بنیاد بیل و ملیندا گیتس بیشتر شد و علاقه او به کار در بنیاد افزایش یافت و بیشتر وقت خود را در بنیاد می‌گذراند. در سال ۲۰۰۶، گیتس اعلام کرد که کار تمام وقت در مایکروسافت را به اتمام رسانده است و می‌خواهد وقت بیشتری را به بنیاد اختصاص دهد. آخرین روز کامل کاری بیل در مایکروسافت  در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۰۸ بود. در فوریه ۲۰۱۴، گیتس عنوان رئیس مایکروسافت برای رفتن به موقعیت جدید به عنوان مشاور فناوری رها کرد.

گیتس بیشتر وقت و انرژی خود را برای کار در بنیاد بیل و ملیندا گیتس اختصاص داده است. این سازمان به مسائل داخلی و بین‌المللی مانند بهداشت و آموزش و پرورش کمک می‌کند و دانش آموزان در ایالات متحده را برای رفتن به کالج آماده می کند. به امید اینکه در قرن بیست و یکم همه مردم دنیا به آموزش و بهداشت دسترسی داشته باشند.

ادامه موفقیت های بیل گیتس

در آوریل ۲۰۱۸، گیتس اعلام کرد که او با بنیانگذار گوگل ، لری پایت ، همکاری می‌کند تا ۱۲ میلیون دلار کمک مالی برای واکسن آنفلوآنزای خوکی سرمایه‌گذاری کنند. وی گفت که این وجوه به مبلغ ۲ میلیون دلار برای تلاش های فردی که “جسور و نوآورانه” است، با هدف آغاز کارهای بالینی تا سال ۲۰۲۱ اهدا خواهد شد. گرچه بعضی از افراد سؤال می کنند که آیا ۱۲ میلیون دلار برای دستیابی به پیشرفت‌های پزشکی واقعی کافی خواهد بود، دیگران این سرمایه گذاری را ستایش می‌کنند، در حالی که گیتس نشان داد که می تواند بیشتر از این نیز باشد.

جملات بسیار زیبا از بیل گیتس

 • اگر فقیر به دنیا آمدید این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر از دنیا بروید این اشتباه شماست.
 • من در امتحان بعضی از درس‌ها مردود شدم، ولی دوستم در همه‌ی امتحانات قبول شد. حالا او یک مهندس در مایکروسافت است و من صاحب مایکروسافت هستم.
 • من همیشه آدم‌های تنبل را برای کارهای سخت انتخاب می‌کنم … چون اونا راحت‌ترین کار رو برای انجام دادنش پیدا می‌کنند.
 • اگر من برای خط پایان ایده‌ای را داشتم آیا فکر نمی‌کنی که مدت‌ها قبل از آن عبور کرده بودم؟
 • من در رقابت با هیچ‌کس جز خودم نمی‌باشم، هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده‌ام.
 • در این دنیا خودتان را با هیچ‌ کسی مقایسه نکنید، در این صورت به خودتان توهین کرده‌اید.

چیزهای زیادی در مورد بیل گیتس گفته می‌شود که آنها ممکن است مثبت و منفی باشند. با این حال، یک چیز روشن است – به رسمیت نشناختن نفوذ او غیر ممکن است. ما امیدواریم از خواندن بیوگرافی بیل گیتس بزرگ‌ترین الگو ثروت آفرینی در دنیای کامپیوتر و داستان موفقیت شرکت مایکروسافت لذت برده باشید. 

الگوبرداری از افراد موفق

یقیناً هیچ کس یک شبه به موفقیت نمی رسدو تمام افراد موفق در جهان برای رسیدنب ه موفقت تلاش کرده و با انگیزه و امید به پشتکار خود ادامه داده اند. در مورد بیل گیتس نیز چنین بوده است. این مرد بزرگ به کارش اشتیاق داشته و با تلاش مستمر قله موفقیت را پیموده است. اگر خواهان موفقیت هستید ، از افراد موفق الگو بگیرید و با مطالعه زندگی نامه افراد موفق ، مسیر موفقیت را چون انان ، اما به سبک وروش خودتان بپیماید. در پایان نظر ئ تجربه خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

3 پاسخ
 1. کیمیا
  کیمیا گفته:

  ممنونم بخاطر در اختیار دادن اطلاعات جامع و کامل در خصوص بیوگرافی بیل گیتس.
  از چیزهای بسیار بارز این زندگی نامه می توان به خود باوری و عزت نفس اشاره کرد. همچنین تمرکز کردن بر روی کار مورد علاقه و چیزی که توش توانمندی برای رسیدن به موفقیت یکی از شرط های اساسی است.
  امیدوارم فعالیت شما همچنان ادامه داشته باشه.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   ممنون کیمیا عزیز دوست و همراه خوب کتاب صوتی. انشالله بتونیم با مطالب بهتر همچنان شما رو کنار خودمون داشته باشیم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *