در این مقاله، ما می‌خواهیم بیوگرافی ایلان ماسک (Elon Musk) ، مدیرعامل و رئیس شرکت SpaceX ، مدیر ارشد محصول Tesla Motors، رئیس SolarCity و یکی از بنیانگذاران PayPal ، به اشتراک بگذاریم.

ایلان ماسک در توسعه یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالا به نام Hyper loop شرکت دارد. ایلان ماسک در پروژه‌هایی سرمایه گذاری می‌کند که می‌توانند دنیای ما را تغییر دهند. او نه تنها کارآفرین ، بلکه مخترع، نوآور و مهندس است.ماسک به صورت انفرادی و شخصی به طراحی خودروهای الکتریکی و سفینه‌ها مشغول است. کتاب صوتی را با بیوگرافی ایلان ماسک همراهی نمایید. 

بیوگرافی ایلان ماسک

بیوگرافی ایلان ماسک

بیوگرافی ایلان ماسک

ایلان ماسک دومین کارآفرین در  Silicon Valley است (اولین نفرجیمز کلارک بود) که موفق به ایجاد سه شرکت SpaceX، Tesla Motors و PayPal با درآمدی بیش از ۱ میلیارد دلار – شد. ماسک خود را وقف فضا و فناوری‌های جایگزین انرژی کرده است. او با قواعد مختلفی بازی می کند و این کاملا با موفقیت همراه است. صفات شخصیتی ایلان ماسک که باعث متمایز شدن او از سایرین شده عبارتند از: پشتکار، تفکر منتقدانه، خودشناسی و کار سخت (او در هفته ۸۰-۱۰۰ ساعت کار می کند).

برای مطالعه بیشتر دانلود کنید و گوش  بسپارید به ؛ کتاب صوتی در سینه ات نهنگی نهفته است عرفان نظر آهاری

بیوگرافی ایلان ماسک

بیوگرافی ایلان ماسک

زندگی شخصی ایلان ماسک

ایلان ریو ماسک (Elon Reeve Musk)  در تاریخ ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد. او پسر ارشد خانواده بود و یک برادر به نام Kimbal و خواهری به نام Tosca دارد. پدرش Errol Musk نام دارد و متولد آفریقایی جنوبی اما بزرگ شده بریتانیا و یک مهندس است، مادرش کانادایی-انگلیسی و کارشناس رژیم غذایی بود و Maye Musk نام دارد که زمانی ایلان ۱۰ ساله بود از هم جدا شدند. ماسک دوران کودکی خود را در آفریقای جنوبی گذراند و در سن ۹ سالگی، اولین کامپیوتر شخصی خود، Commodore VIC-20 را خرید. ایلان علاقمند به برنامه نویسی بود و خودش دست به کار شد تا آن را بیاموزد. در ۱۲ سالگی، یک بازی کامپیوتری به نام Blastar (یک تیرانداز شبیه به مهاجمان فضایی بود) را ساخت و از فروش آن ۵۰۰ دلار به دست آورده است.

بیوگرافی ایلان ماسک و موفقیت های او

بیوگرافی افراد معروف معمولاً حاوی داستان‌های کلیدی است که آنها را به موفقیت‌های فراوانی هدایت می کند. در بیوگرافی ایلان، حداقل دو مورد از این داستان‌ها وجود داشت. اولین داستان زمانی که او تنها ۱۷ سال داشت ، ساخته شد. او پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در پرتوریا ، تصمیم گرفت خانه خود را ترک کند و بدون حمایت والدین خود به ایالات متحده مهاجرت کند. هر چند که او به زودی به ایالات متحده نمی‌رسید.

در سال ۱۹۸۹، ایلان ماسک به زادگاه مادرش (کانادا) نقل مکان کرد. پس از به دست آوردن شهروندی کانادا ، ماسک به مونترال رفت. در ابتدا، او در مشاغل کم درآمد مشغول به کار شد و تقریبا یک سال در آستانه فقر قرار گرفت. پس از آن در سن ۱۹ سالگی وارد دانشگاه کوئینز در کینگستون ، انتاریو شد. در سال ۲۰۰۰، با جاستین ویلسون که یک نویسنده بود ازدواج کرد و حاصل ازدواج آن‌ها پنج فرزند به نام‌های: دامین ، گریفین ، ژاویر ، ساکسون و کای بود.  با این حال  او پس از هشت سال زندگی با جاستین از او طلاق گرفت و در سال ۲۰۱۰ ، برای دومین بار با یک بازیگر بریتانیایی به نام Talulah Riley ازدواج کرد اما پس از چهار سال زندگی از او نیز جدا شد.

ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو تحصیل کرد و در نهایت ، رؤیای او به حقیقت پیوست – در سال ۱۹۹۲ او به ایالات متحده نقل مکان کرد. او پس از دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا به پنسیلوانیا رفت. او توانست سال بعد لیسانس خود را در رشته فیزیک بگیرد، اما تصمیم گرفت برای یک سال دیگر در مدرسه Wharton از دانشگاه پنسیلوانیا ادامه تحصیل دهد و مدرک لیسانس علوم در اقتصاد نیز را بدست آورد.

تاثیر فلسفه و ادبیات در ایلان ماسک

هنگامی که ایلان ماسک شروع به مبارزه با افسردگی نوجوانی کرد به طور جدی فراگیری ادبیات فلسفی و مذهبی را آغاز کرد. با این حال ، ایلان با ارزش‌ترین درس‌ها را از کتاب داگلاس آدامز “راهنمایی هچیهیکر در کهکشان” یاد گرفت. ماسک متوجه شد که سخت‌ترین کار این است که بتواند سوالات درست را مطرح کند و روزی که او شروع به انجام دادن آن کرد، بقیه‌ی به سادگی به دست آمدند.

بیوگرافی ایلان ماسک

بیوگرافی ایلان ماسک

ماسک متوجه شد که بشریت باید محدودیت‌های آگاهی خود را گسترش دهد تا یاد بگیرند که از سوالات مناسبی بپرسند؛ و او پرسش خود را پیدا کرده بود: چه چیز تاثیر بزرگی بر آینده سرنوشت بشریت خواهد داشت؟ ایلان ماسک تصمیم گرفت که بر اینترنت ، انتقال به منابع انرژی تجدید پذیر و استعمار فضایی تأثیر بگذارد. او می خواست تلاش کند تا در سه مورد از آنها کمک کند. برای انجام این کار، او نیاز به بودجه داشت.

بیوگرافی ایلان ماسک را با تحصیلات و ثروت این مرد قهرمان دنبال نماید. 

همچنین بخوانید: بیوگرافی استیو جابز

ثروت و دارایی خالص ایلان ماسک

طبق گفته فوربس، از دسامبر ۲۰۱۷، ارزش خالص دارایی‌های ایلان ماسک ۲۰٫۲ بیلیون دلار است. او اولین بیلیون را از طریق فروش PayPal را در سال ۲۰۰۲ به دست آورد. شرکت SpaceX او آن بیش از ۲۰ بیلیون دلار ارزش دارد.

تحصیلات ایلان ماسک

ایلان ماسک در سن ۱۷ سالگی، از خدمات اجباری در ارتش آفریقای جنوبی اجتناب کرد. او در سال ۱۹۹۲ برای مطالعه‌ی کسب و کار، فیزیک در دانشگاه پنسیلوانیا ترک کرد. او با مدرک کارشناسی در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد و برای دوره دوم کارشناسی در رشته فیزیک ماند.

پس از خروج از پنسیلوانیا، ماسک به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت و به دنبال دکترا در رشته‌ی فیزیک انرژی بود. با این حال، حرکت او کاملا با رونق اینترنت به پایان رسیده بود و پس از گذشت دو روز از استنفورد، بخشی از آن، اولین شرکت خود، شرکت Zip2 را راه اندازی کرد. راهنمای آنلاین Zip2 به زودی محتوا برای وب سایت‌های جدید، نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون فراهم می‌کرد. در سال ۱۹۹۹، یک بخش از Compaq Computer Corporation Zip2 را با ۳۰۷ میلیون دلار به صورت نقدی و ۳۴ میلیون دلار برای گزینه‌های سهام خریداری کرد.

PayPal

در سال ۱۹۹۹، ماسک یک شرکت خدمات مالی ،پرداخت آنلاین به نام X.com را تاسیس کرد. استفاده متوالی از X.com در سال بعد منجر به خلق شرکت PayPal شد که امروز شناخته شده است، و در اکتبر ۲۰۰۲، PayPal، ۱٫۵ بیلیون دلارموجودی توسط eBay به دست آورد. ماسک ۱۱ درصد از سهم PayPal دارا است.

بنیانگذار Space X

ایلان ماسک سومین شرکت خود را به نام شرکت فناوری اکتشافات فضایی یا Space X، در سال ۲۰۰۲ با هدف ساخت فضاپیمای برای سفر تجاری فضایی تأسیس کرد. تا سال ۲۰۰۸، Space X به خوبی پا برجا بود و ناسا  قراردادی را برای حمل و نقل محموله برای ایستگاه فضایی بین‌المللی و برنامه‌هایی برای حمل و نقل فضانوردان در آینده به این شرکت بست – شرکت Space X در حال تغییر و جایگزینی ماموریت‌های شاتل فضایی ناسا می‌باشد.

کتاب صوتی پیشنهادی ما: چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم؟

مؤسس و مدیر عامل شرکت تسلا

ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران، مدیر عامل شرکت و طراح محصول در Tesla Motors می‌باشد. Tesla Motors شرکتی است که به تولید ماشین‌های الکتریکی ارزان قیمت به علاوه محصولات باتری و صفحه‌های خورشیدی می‌پردازد. ایلان نظارت بر تمام محصولات در حال توسعه، مهندسی و طراحی محصولات شرکت را عهده‌دار است.

بیوگرافی ایلان ماسک

بیوگرافی ایلان ماسک

مالکیت SolarCity

در ماه اوت سال ۲۰۱۶ ، در تلاش مستمر ماسک برای ترویج و پیشرفت قابل تحمل انرژی و محصولات پایدار برای یک دامنه‌ی وسیغی از مصرف کنندگان ، معامله  ۲٫۶ بیلیون دلار برای ترکیب ماشین های الکتریکی و شرکت‌های انرژی خورشیدی انجام داد. شرکت تسلا موتور او اعلام کرد که تمام سهام  SolarCity Corpرا خریداری نموده است. در وب‌سایت تسلا بیانیه‌ای در مورد معامله قرار گرفته است که با هم می‌خوانیم:

“هنگامی که خورشید و ذخیره سازی باهم ترکیب می‌شوند، بهترین هستند. به عنوان یک شرکت ، تسلا (ذخیره سازی) و SolarCity (خورشیدی) می توانند محصولات کامل ، مسکونی ، تجاری و مقیاس شبکه ای را ایجاد کنند که موجب بهبود تولید ، ذخیره و مصرف انرژی می شود. »

لیست کتاب‌های مورد علاقه ایلان ماسک

ایلان ماسک در یکی از مصاحبه‌هایش گفته است در هر سه ساعت یک کتاب را به اتمام می‌رساند و خواندن کتابهای تخیلی و بیوگرافی افراد مشهور را دوست دارد مانند: “بنجامین فرانکلین: زندگی آمریکایی” توسط والتر ایزاکسون، “تسلا: مخترع عصر برق” توسط ب. کارلسون، ” ساختار: یا چرا چیزها سقوط نمی کنند “توسط جی گوردون و غیره. علاوه بر این‌ها، او به کتابهای دیل کارنگی و بسیاری از نوشته‌های مربوط به مهندسی، طراحی، تجارت و فیزیک نیز علاقمند است. البته قابل ذکر است که یکی از محبوب ترین کتا‌بها اثر داگلاس آدامز به نام  “Guide the Hitchhiker to the Galaxy” می‌باشد.

جملات ناب ایلان ماسک

 • اگر کسی علاقمند به انرژی خورشیدی فضایی باشد، او را باید به من واگذار کنید.
 • وقتی که من در کالج بودم ، می خواستم در مواردی وارد شوم که جهان را تغییر می‌دهد.
 • من تا حالا هیچ کتابی در مورد مدیریت زمان نخوانده‌ام.
 • وقتی چیزی به اندازه‌ی کافی مهم باشد ، آن را انجام می‌دهید حتی اگر شانس برد زیادی نداشته باشید.
 • اگر کسی فکر می‌کند که ترجیح می‌داد کاش در بخش دیگری از تاریخ بود، احتمالاً دانش‌آموز خیلی خوبی در درس تاریخ نیست. قدیم‌ها زندگی افتضاح بود. مردم خیلی کم می‌دانستند، و شما احتمالاً در سن جوانی به خاطر بیماری وحشتناک می‌مردید. احتمالاً الان دندان هم نداشتید. اوضاع برایتان بد بود اگر زن بودید.
 • بزرگ‌ترین اشتباه در استخدام افراد این است که بیش از اندازه روی استعدادهای افراد تمرکز کنی و شخصیت او را به اندازه کافی بررسی نکنی. من فکر می‌کنم این مهم است که فرد ، قلب مهربانی داشته باشد.
 • اگر به آغاز موبایل ، لپ تاپ یا هر تکنولوژی جدید دیگری فکر کنید ، همیشه اولش گران بودند.

ایلان ماسک صنعتگر قرن بیست و یکم است که ایده‌های فوق‌العاده‌ای را در زندگی به ارمغان می‌آورد. داستان زندگی ایلان ماسک نشان می‌دهد که تمام موفقیت‌های او به لطف استقامت، کار سخت او و البته اعتقاد کامل او به پروژه‌هایش او به دست آورد. ما امیدواریم که شما از بیوگرافی ایلان ماسک و داستان موفقیت‌هایش Tesla Motors، SpaceX، SolraCity و لذت و استفاده مفید برده باشید.

در رابطه با بیوگرافی ایلان ماسک و الگوبرداری از این مرد موفق نظر خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

4 پاسخ
 1. صادق
  صادق گفته:

  خیلی ممنون از مطلب عالیتون. باورهای این بشر اصلا استثناییه. واقعا کیف کردم با شخصیتش. خب معلومه از این آدم انتظار چنین موفقیت هاییم میره. واقعا ممنونم عالی بود و جامع

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   دقیقا همینطوره. ایلان ماسک یه اسطوره به تمام معناست که هر کس می تونه از زندگی اون درس بگیره.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *