بیوگرافی انوشه انصاری

برترین ها و اولین ها همیشه افتخار آفرین بوده اند. با مطالعه بیوگرافی انوشه انصاری اولین بانوی فضانورد ایرانی  شما هم مشتاق خواهید شد ، جزء برترین ها باشید.

جهان به اندازه ای بزرگ است که تا بی نهایت کشفیات بزرگی را می توان از آن به دست آورد و به نام خود ثبت کرد. اگر کاری که تا بحال درمنطقه ، شهر یا کشورمان یا در تمام دنیا انجام نشده ؛ بهترین فرصت است که آن را به نام خود ثبت کنید. طی کردن مسیرهای کشف شده قطعا راحت تر از مسیر هایی است که برای بار اول قرار است در آن قدم بگذارید. اما نتیجه ی به دست آمده از چنین اتفاقی بی نهایت شیرین و دلنشین خواهد بود. چرا که بدون هیچ الگویی و هیچ کمکی ؛ مسیری  را توانسته اید طی کنید. به نحوی اصلا وجود نداشته است. در ادامه مطلب با بیوگرافی انوشه انصاری بانوی فضا نورد ایرانی و اولین زن گردشگر فضایی  با ما همراه باشید.

بیوگرافی انوشه انصاری

انوشه انصاری یا بهتر است بگویم انوشه رئیسیان اولین زن گردشگر فضایی ؛ ۲۱ شهریور سال ۱۳۴۵ در مشهد به دنیا آمد. انوشه انصاری قبل از ازدواج با فامیلی پدرش یعنی رئیسیان شناخته می شد ولی بعد از ازدواجش با حمید انصاری ؛ شهرتش از رئیسیان به انصاری تغییر کرد.

انوشه انصاری دوران کودکی و نوجوانی اش را در ایران گذراند و سپس در سال ۱۳۶۳ به همراه خانواده اش در سن ۱۸ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد.

انوشه انصاری از دانشگاه جورج میسون آمریکا در رشته مهندسی الکترونیک و علوم رایانه توانست مدرک کارشناسی  و سپس با ادامه تحصیل در دانشگاه جورج واشینگتن توانست مدرک کارشناسی ارشدش را در زمینه مهندسی الکترونیک کسب نماید.

مطالعه این متن نیز برای رسیدن به موفقیت برای شما کارگشا خواهد بود :  فرمول موفقیت برایان تریسی برگرفته از کتاب تمرکز روی هدف

سفرانوشه انصاریبه فضا

در آن زمان انوشه انصاری در همه حال در پی یافتن راهی بوده که به فضا راه پیدا کند. چرا که همیشه عاشق  فضا و فضا نوردی بوده است. تا که سازمان فضایی روسیه در ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۸۵(۸ مه ۲۰۰۶) رسماً اعلام می کند که انوشه انصاری در یکی  از پروازهای فضا پیمای سایوز به عنوان اولین زن گردشگر فضایی در بهار ۸۵ به مدار زمین سفر خواهد کرد. اما  این سفر به دلیل رد صلاحیت پزشکی «دایسوکه انوموتور» که یکی از داوطلبان ژاپنی این سفربود به ۲۳ شهریور ۸۵ موکول شد. که انوشه انصاری در این تاریخ با تیم ماموریت سایوز تی ام ای-۹ همراه شد.

در هنگام اولین سفر انوشه انصاری به فضا ؛ سازمان فضایی ایران ضمن حمایت از فعالیت های انوشه انصاری در توسعه و ترویج فناوری فضایی او را برای تمام ایرانیان به عنوان افتخاری غرور آمیز توصیف کرد.

ماموریت سایوز تی ام ای ۹

 سفر انوشه انصاری به فضا درماموریت سایوز تی ام ای-۹ همراه با  میخاییل تیورین فرمانده روسی تیم و مایکل لوپز الگریا مهندس پرواز اسپانیایی-آمریکایی از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقزستان دوشنبه ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۰۶  با پرتاب فضا پیمای سایوز به فضا آغاز شد.

سپس اقامت ۹ روزه انوشه انصاری در ایستگاه فضایی ؛ بعد از ۲ روز از گذشت قرار گرفتن در مدار زمین و ملحق شدن فضا پیمای سایوز در ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۶ به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز شد.

مطالعات انوشه در ماموریت سایوز تی ام ای ۹

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان به مجموعه پژوهشات او در در طی ۹ روز اقامتش در ایستگاه بین المللی فضایی به شرح زیر پرداخت:

 • تاثیر تشعشعات فضایی بر روی گونه های میکروبی و فضا نوردان ساکن در ایستگاه بین المللی فضایی
 • علل کم خونی
 • تاثیرات تغییر ماهیچه ای بر کمردرد

سرانجام در سحرگاه ۷ مهر ۱۳۸۵ بعد از گذشت ۹ روز پژوهش و تحقیق در ایستگاه بین المللی فضایی ؛ مصادف با ۲۹ سپتامبر۲۰۰۶ بانو انوشه انصاری به همراه دو تن از فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی جفری ویلیامز آمریکایی و وینوگرادف روسی به زمین بازگشت.

برگشت انوشه از فضا

انوشه انصاری از طرف همسر، خانواده، مقامات محلی و مسئولان سازمان فضایی روسیه بعد از فرود در ۹۰ کیلومتری شمال آرکالیک در قزاقستان با استقبال گرم مواجه شد. سپس بعد از انجام معاینات پزشکی برای مراسم خوش آمد گویی به شهر قوستانای در (قزاقستان) با بالگرد منتقل شد.

انوشه انصاری به عنوان چهارمین نفری که هزینه ی سفر فضایی خود را پرداخت کرده و اولین کیهان گرد زن ؛ در کل دنیا با اصلیت ایرانی شناخته شده است. همچنین در رده ی فضا نوردان فارسی زبان انوشه انصاری بعد از فضانورد افغان عبدالاحد مومند به عنوان دومین فضانورد فارسی زبان به حساب می آید. انوشه انصاری موفقیت و پیشرفت خود را مدیون دو کشور ایران و آمریکا می داند از این رو پرچم های این دو کشور را  جهت اظهار دِین ؛ بر روی لباس خود نقش کرده است.

فعالیت های انوشه انصاری بعد از سفر به فضا

بیوگرافی انوشه انصاری شامل مجموعه ای از فعالیت هایش  بعد از بازگشت از فضا نیز می باشد که در این مقاله می توانید آن ها را دنبال کنید.

تصمیم به تحصیل در زمینه ی فضا اولین اقدام انوشه انصاری بعد از بازگشت ازفضا بود که توانست دومین مدرک فوق لیسانس خود را در رشته ستاره شناسی از دانشگاه سوئین بورن دریافت کند.

علاوه بر ادامه تحصیل ؛ انوشه انصاری به همراه برادر همسرش ؛ جمشید انصاری موسسه خیریه «بنیاد اهورا» را حمایت مالی  و اداره می کند.

همچنین شرکت پرودیا سیستمز را به همراه امیر و وحید انصاری جهت آمیختن و استفاده راحت تر از تولیدات و محصولات و فایل های ابزار خانگی دیجیتال مانند: ویدئو، صدا و فیلم با هدف راه اندازی یک سیستم پیشرفته ؛ در حوزه خانه دیجیتال تاسیس کرد که این شرکت دفاتر رسمی در تگزاس و هندوستان دارد.

کتاب انوشه انصاری با عنوان «رویاهای من برای ستارگان» که به کمک یکی از نویسندگان محبوب خود در باب زندگی نامه اش نوشته شده ، به توضیح دوره های آموزشی که او را با انواع خطرها در یک سفر فضایی واقعی که ممکن است با آن ها رو در رو شود آشنا کرده اند پرداخته است که در صورت مشاهده ضعف و ناتوانی وجودی یا داشتن ذره ای تردید ، از فهرست مسافران حذف شود. چیز دیگری که انوشه انصاری در این کتاب به آن پرداخته است موقعیت هایی است که در دوره های آموزشی بارها و بارها با آن ها رو به شده که در حالت عادی حاضر به انجام و رو دررویی با آن ها نبوده است. اما به دلیل اینکه تنها شانس خود برای سفر به فضا را به خطر نیندازد هیچگونه مخالفتی با آن ها نکرده است.

افتخارات و جوایز انوشه انصاری

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان از افتخارات و جوایز او که نه تنها به خاطر اولین زن گردشگر فضایی دنیا ، بلکه به خاطر اولین ایرانی  و اولین مسلمان فضانورد که از طرف جوامع و نهادهای مختلف دریافت کرده با افتخار وغرور از آن ها نام برد.

 • عنوان برترین کارآفرین زن در سال ۲۰۰۰ از سوی مجله زن شاغل آمریکا
 • دریافت دکترای افتخاری علوم در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ از دانشگاه جرج میسون
 • دریافت جایزه ملی پیشگامان فضا ایالات متحده به پاس خدمت به جامعه فضایی در سال ۲۰۱۵
 • معرفی به عنوان تاجر موفق در مجله معتبر فورچون آمریکا در سال ۲۰۰۱
 • معرفی به عنوان کارآفرین موفق زن با دریافت جایزه نوآور سیمونز توسط NCWIT در سال ۲۰۰۹
 • در فوریه ۲۰۱۷ براساس تحریمات صادر شده توسط ترامپ مبنی بر منع مهاجرت هفت کشور مسلمان از جمله  ایران؛ در پی اقدامات اصغر فرهادی، انوشه انصاری جایزه اسکار متعلق به اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده را دریافت و به جای او در این مراسم سخنرانی کرد.

انوشه انصاری مشوقی مطمئن برای موفقیت

امیدوارم خواندن بیوگرافی انوشه انصاری برای شما لذت بخش بوده باشد. آیا شما هم مانند انوشه انصاری رویا و اهدافی در سر دارید؟ آیا برای رسیدن به اهداف خودتان برنامه ریزی کرده اید؟ موفقیت ممکن خواهد بود ، اگر و فقط اگر باور کنید. به توانایی های خود و مدد خداوند باور کنید. به این که شما نیز انسانی با ویژگی های منحصر به فرد و خاص هستید باور کنید. باور کنید که می توانید. با قبول این که شما نیز می توانید غرور آفرین و موفق باشید ، نصف مسیر موفقیت را پیموده اید. با برنامه ریزی منظم و تلاش صادقانه نصف دیگر را نیز میسر کنید و به جمع غرورآفرینان این مرز و بوم بپیوندید. 

هر گونه نظر و عقیده در رابطه با افراد موفق ، موفقیت و فضا نوردی و بیوگرافی انوشه انصاری دارید را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

4 پاسخ
 1. فریده
  فریده گفته:

  همسر ایشان چه شغلی دارند؟ این همه پول که خودشان دادند تا به فضا بروند ، چگونه بدست آمده است؟ کا بیشتر توضیح دهید

  پاسخ
 2. لیلا
  لیلا گفته:

  صد البته که اگر پول و توان مالی ایشون رو داشتم من هم برای اهدافم تمرکز میکردم و موفق میشدم ، ایشون باعث افتخار جامعه ایرانی و جهانی هستن

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *